Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020

Як сприймати тих, кого не знаєш?

Мета: сформувати уявлення про життя і взаємодії у суспільстві; закріпити знання про здорові стосунки в родині; формувати позитивне ставлення до оточення; формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їхні особливості; розвивати вміння спілкуватися з однолітками, близькими; вчити сприйманню незнайомців, поведінка при зустрічі незнайомців; розвивати естетичні смаки, почуття поваги та взаємоповаги.

Обладнання: комплект мультимедійних засобів, підручник «Я досліджую світ» О. Волощенко НУШ, зошит з друкованою основою (автор О. Волощенко).

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

- Діти, урок почнемо, як завжди із повторення та спостереження.

- Яка зараз пора року? Місяць?

- Який сьогодні день тижня? Число?

- Яка сьогодні погода? Чи були сьогодні зранку опади?

- З яким настроєм ішли сьогодні у школу?

ІІ. Основна частина уроку.

1. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми навчимося правильного сприймання тих, кого не знаємо, правильних дій при зустрічі незнайомців.

2. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Отже тема нашого уроку: «Як сприймати тих, кого не знаєш?»

3. Сприйняття й усвідомлення матеріалу.

- На минулому тижні ми з вами познайомилися із родиною бджілок. Переглянули, які бджілки живуть в одному вулику і хто за що відповідає, визначали про обов’язки у сім’ї та суспільстві. На цьому тижні ми дізнаємося про дії при зустрічі незнайомців. Тому я пропоную вам прослухати один з уривків з «Медової казки» Василя Тибеля «Друзі чи недруги» (один з учнів читає уривок, потім відбувається обговорення та відповіді на питання):

- Як Рудка познайомилася зі своїми новими друзями?

- Чи відразу між ними виникли приязні стосунки?

- Про які риси характеру свідчить вчинок Жужика?

4. Перегляд серії мультфільму «Як зрозуміти іншого?» із циклу «Корисні підказки»

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=iovMqYW4iIU&feature=emb_logo

Обговорення переглянутого відео.

5. Робота у підручнику на с. 103.

- Завдання 1 — Якими здалися Куся й Жужик бджілці під час їхньої першої зустрічі? Обґрунтувати свою думку стосовно того, чи змінилося згодом ставлення Рудки до них?

- Завдання 2 — Дослідження: чому варто бути обачним у своїх перших судженнях.

- Завдання 3 — творча робота над виразами.

6. Слухання пісеньки Аліни Гросу «Бджілка».

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=vkCh6qaUyNU&feature=emb_logo

7. Фізкультхвилинка. Мальдіви.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=6dDs907uDlg

8. Робота у зошиті з друкованою основою на с. 52.

- Завдання 1 — Подивися на двох продавців. До кого з них тобі хотілося б звернутися? Чому? Позначити відповідний малюнок.

- Завдання 2 — Дізнатися більше про людей із завдання 1. Чи змінилася думка про них? Що тепер можна про них сказати. Записати це.

- Завдання 3 — Скласти з літер, розташованих через одну, вислів. Рухатися за годинниковою стрілкою від виділеної букви. Записати і пояснити його зміст.

ІІІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.

Відповідь на питання «Як сприймати тих, кого не знаєш?». Завершення уроку після детального обговорення роботи учнів на ньому.