Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020

У пошуках нового житла

Мета: сформувати уявлення про життя і взаємодії у суспільстві; закріпити знання про здорові стосунки в родині; формувати позитивне ставлення до оточення; формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їхні особливості; розвивати вміння спілкуватися з однолітками, близькими; вчити взаємодопомозі, взаєморозумінню; розвивати естетичні смаки, почуття поваги та взаємоповаги.

Обладнання: комплект мультимедійних засобів, підручник «Я досліджую світ» О. Волощенко НУШ, зошит з друкованою основою (автор О. Волощенко).

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

- Діти, урок почнемо, як завжди із повторення та спостереження.

- Яка зараз пора року? Місяць?

- Який сьогодні день тижня? Число?

- Яка сьогодні погода? Чи були сьогодні зранку опади?

- З яким настроєм ішли сьогодні у школу?

- Над якою темою працювали на минулому уроці?

ІІ. Основна частина уроку.

1. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми поспостерігаємо та обговоримо як рудка шукала нове житло.

2. Повторення вивченої інформації про бджіл. Перегляд пізнавального відео «Бджоли».

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=eubgs0hFayc

3. Робота у підручнику на с. 108.

- Прочитати уривок з «Медової казки» Василя Тибеля «У пошуках нового житла».

- Відповіді на питання за змістом прочитаного:

а) Чи можна назвати Рудку героїнею? Чому?

б) Які риси характеру допомогли молодій бджілці зробити добру справу для її спільноти?

4. Перегляд та обговорення пізнавальної презентації «Як бджоли готуються до зими?»

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=cvOfgcuNDnQ

5. Фізкультхвилинка.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=3sg5oJQmlBY

6. Робота у зошиті з друкованою основою на с.55.

- завдання 1 — пригадати зміст прочитаного уривка. Визначити, які твердження істинні, а які хибні. Обвести відповіді.

- завдання 2 — навести малюнок обома руками. Розфарбувати його.

- завдання 3 — наклеїти біля кожної квітки стільки бджіл, скільки складів у її назві.

ІІІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.

Дітям пропонується згадати над якою темою працювали на уроці. Які завдання найбільше їм сподобалися. Обговорення роботи учнів на уроці.