Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020

Як налагоджувати гарні стосунки?

Мета: сформувати уявлення про життя і взаємодії у суспільстві; закріпити знання про здорові стосунки в родині; формувати позитивне ставлення до оточення; формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їхні особливості; розвивати вміння спілкуватися з однолітками, близькими; вчити сприйманню незнайомців, поведінка при зустрічі незнайомців; розвивати естетичні смаки, почуття поваги та взаємоповаги.

Обладнання: комплект мультимедійних засобів, підручник «Я досліджую світ» О. Волощенко НУШ, зошит з друкованою основою (автор О. Волощенко).

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

- Діти, урок почнемо, як завжди із повторення та спостереження.

- Яка зараз пора року? Місяць?

- Який сьогодні день тижня? Число?

- Яка сьогодні погода? Чи були сьогодні зранку опади?

- З яким настроєм ішли сьогодні у школу?

ІІ. Основна частина уроку.

1. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, як налагоджувати гарні стосунки у суспільстві з друзями, знайомими.

2. Перегляд казку про дружбу «Хто важливіший?».

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=3BDCFaLeNWg&feature=emb_logo

Обговорення переглянутого відео.

3. Робота у підручнику на с. 105-106.

- Завдання 1 — Прочитати поради досвідченої бджоли й доповнити їх власними.

- Завдання 2 — Відновити прислів’я та пояснити його зміст.

- Завдання 3 — Рудка вирішила допомогти Кусі донести листочок до мурашника. Підрахувати, яку відстань подолали комахи разом.

- Завдання 4 — дати відповідь на питання: «Як спільні ігри допомагають налагодити стосунки?»

- Завдання 5 — Пограти з однокласниками у гру «Математичні стільники».

4. Перегляд та обговорення мультфільму «Дружба» із циклу «Корисні підказки».

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=au6zMAyHHmc&feature=emb_logo

5. Фізкультхвилинка.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU

6. Робота у зошиті з друкованою основою на с. 53.

- Завдання 1 — Прочитати вірш та уявити те, що в ньому описане. Намалювати ілюстрацію до вірша.

- Завдання 2 — Оцінювання учнями, наскільки легко їм вдається налагоджувати гарні стосунки з однолітками.

ІІІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.

Відповіді на питання «Як налагоджувати гарні стосунки?». Завершення уроку після детального обговорення роботи учнів на ньому.