Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020
Що таке веселка?
Мета:
Ключові компетентності:
- розвивати в учнів навички усного мовлення;
- мотивувати до пошуку і засвоєння нових знань;
- сприяти усвідомленню ролі навколишнього середовища і позитивних емоцій для життя і здоров’я людини»
- формувати уміння працювати в команді, толерантність.
Предметні:
- прагнення до успіху;
- знайти відповідь на проблемне запитання;
- виховувати дбайливе ставлення до природи і власного здоров’я.
Тип уроку:
Наочність: презентація, відео релакс, призма, білий папір, прозорий лак, склянка з водою, розбризкував, комп’ютерні диски, ілюстративний матеріал.
Хід уроку
І. Відео релакс «Веселка»
- Розкажіть, що ви знає про веселку.
- Як вона виглядає?
- Де ви її бачили?
- Який у вас був настрій, коли ви її побачили?
ІІ. Вправа «Комплімент веселці»
- Чому саме така назва?
- Як інакше називають веселку? (райдуга)
- Є легенда, що веселка — це шлях до неба, велетенський міст, по якому сходять на землю янголи. Про це свідчить і її друга назва «райдуга» — райська дуга. За біблійною легендою, веселка — це знак угоди між Богом та людьми. Після потопу Бог пообіцяв Ною, що більше ніколи не насилатиме на землю такої страшної зливи. На згадку про це Він створив веселку.
- А яку б назву дали ви?
- Зробіть веселці комплімент.
ІІІ. Визначення проблеми.
- Сьогодні ми з вами можемо відчути себе трохи чарівниками.
- А чи цікаво вам дізнатися звідки береться веселка?
- А хто хоче утворити власну веселку?
ІV. Актуалізація знань
1. Гра «Вгадай явища природи» (на дошці ілюстрації і підписи до них, учні утворюють пари)
- З якими явищами дружить веселка? Відгадайте загадки, щоб перевірити.
Загадки про веселку, сонце, грозу, дощ.
Мокра вата пропливає,
З неба воду проливає. (Хмари)
З неба падає водичка
На дерева, на травичку.
Ллється водичка із неба -
Дітям ховатися треба. (Дощ)
Світить, світить, та не гасне
Вогнище у небі яскраве.
Може вмить пофарбувати
Чорну ніч у день ясний.
Вміє Землю зігрівати,
Має промінь чарівний. (Сонце)
Навпіл небо розтинає,
У цей час кругом мигає.
Діток гуркотом лякає,
Жалить землю, як оса. (Гроза)
Дощ пройшов і міст з’явився,
Сім у нього кольорів.
Навіть зайчик задивився,
Диву-дивному зрадів! (Веселка)
- Як вони пов’язані між собою?
2. Робота в парі «Що за чим?»
- А ви бачили веселку?
- Коли вона з’являється?
- Побудуйте ланцюжок з поданих малюнків у парі хмара — дощ — гроза — сонце — веселка.
Двоє учнів виконують роботу на дошці.
Діти розповідають, вчитель доповнює розповіді учнів.
V. Руханка «Подивись на небо»
VІ. Практична робота
1. Досліди «Зробимо свою веселку»
- Коли на небі з’являється веселка?
- А кому доводилось бачити її в сонячний день? Де?
- А хочете спробувати побачити її прямо зараз у класі? (дослід з призмою показує вчитель).
- Ми піймали промінь і за допомогою цієї призми його зламали. Внаслідок цього і утворилася веселка.
2. Робота в групах
(Учні у групах виконують досліди: видувають мильні бульки, розглядають їх, розпилюють на сонці воду, розглядають краплю прозорого лаку на воді, пропускають промінь через склянку, на третину заповнену водою на білий лист паперу, роблять висновки і діляться спостереженнями).
3. Перегляд презентації «Такі різні веселки»
4. Дослід с компакт-диском
— А тепер кожен з вас може побачити власну веселку (діти ловлять промені і розглядають веселку, що утворилася на диску).
— Що ще ви змогли побачити? (сонячних зайчиків).
— Давайте заховаємо свої веселки.
5. Дослід з дзиґою «Веселка заховалася»
- Зараз добре розкрутіть дзиґу-райдугу і подивіться, що відбулося? (діти розповідають, що дзиґа стала білою.)
6. Лічилка «7 кольорів»
Із семи стрічок веселих
утворилася веселка,
і щоб знати кольори,
ти лічилку повтори.
(Л. Вознюк)
7. Вправа «6 цеглинок»
ЧАПЛЯ ОСІНЬ ЖДЕ ЗАВЗЯТО БУДЕ САНИ ФАРБУВАТИ
(Діти називають кольори, викладають «лего» по порядку, а на екрані з’являється веселка)
8. Практична робота (зліпити веселку з пластиліну)
VIІ. Підсумок
- Чи вдалося нам піймати веселку?
- Що вам сподобалося найбільше?
- А хто сьогодні здивувався? Чому?
- Які дива ви навчилися робити самі?
- Кому ви розповісте про те, що дізналися?
- Говорять, що той, хто пройде під веселкою завжди буде щасливим, то дива продовжуються (над виходом з класу вивісити райдугу, під якою проходять діти).