Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020

Що об'єднує людей у спільноти?

Мета: сформувати уявлення про життя бджілок; розширити уявлення дітей про бджолину сім’ю; закріпити знання про здорові стосунки в родині; формувати позитивне ставлення до сім’ї; формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їхні особливості; розвивати вміння спілкуватися з однолітками, близькими; виховувати бажання прийти на допомогу, доброзичливість, повагу хлопчиків до дівчаток, симпатію одне до одного; прагнення робити гарні вчинки, уміння товаришувати, діяти разом; виховувати любов, повагу до батьків, щирість у спілкуванні з іншими, естетичні смаки, почуття поваги та взаємоповаги.

Обладнання: комплект мультимедійних засобів, підручник «Я досліджую світ» О. Волощенко НУШ, зошит з друкованою основою (автор О. Волощенко).

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

- Діти, урок почнемо, як завжди із повторення та спостереження.

- Яка зараз пора року? Місяць?

- Який сьогодні день тижня? Число?

- Яка сьогодні погода? Чи були сьогодні зранку опади?

- З яким настроєм ішли сьогодні у школу?

ІІ. Основна частина уроку.

1. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні перед нами постає завдання визначити, що саме об’єднує людей у спільноти, як це відбувається?

2. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Отже тема нашого уроку: «Що об’єднує людей у спільноти?»

3. Сприйняття й усвідомлення матеріалу.

- На минулому уроці ми з вами познайомилися із родиною бджілок. Переглянули, які бджілки живуть в одному вулику і хто за що відповідає. Тому пропоную вам переглянути пізнавальне відео «10 цікавих фактів про бджіл».

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=83mcfv9ZKl4&feature=emb_logo

- Обговорення переглянутого відео.

4. Робота за підручником с. 99.

- Завдання 1 — розглянути малюнки та відтворити розповідь тітоньки Бджулі.

- Завдання 2 — визначення кількості зниження температури повітря у вулику для збереження потомства.

- Завдання 3 — бджола-розвідниця відшукала нове місце для збирання нектару. Обчислення та визначення на якій відстані від вулика розташоване дерево.

5. Перегляд відео. М. Римський-Корсаков «Політ джмеля»

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=myTrXG64C0c&feature=emb_logo

6. Фізкультхвилинка. "То не є проблема"

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=GWES_hGEkFQ&list=PL5E8LrSI9SmQRg1xyxpIMuHn7yc059j5G&index=2

7. Робота у зошиті з друкованою основою на с.50.

- Завдання 1 — розфарбувати прямокутники, на яких написані назви спільнот, до яких належать учні класу. Можливе доповнення.

- Завдання 2 — за спільною ознакою об’єднати людей у спільноти. Виконати завдання олівцями різного кольору.

ІІІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.

Відповідь на питання «Що об’єднує людей у спільноти?». Завершення уроку після детального обговорення роботи учнів на ньому.