Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020

Чому особистий простір - недоторканна територія?

Мета: формувати цілісну особистість, здатну до самореалізації, саморозвитку, самовдосконалення в умовах сьогодення; сформувати уявлення про те, що ми можемо зробити для комфорту перебування на певних територіях; розвивати бажання змінювати навколишнє середовище на краще; збагачувати словниковий запас учнів відповідно до тематики тижня; розвивати емпатію, уміння виявляти позитивні емоції, контролювати їх, зв’язне мовлення дітей, пам’ять, увагу, фантазію, критичне мислення; естетичні смаки, акторські, декламаторські здібності, навички вільного спілкування.

Обладнання: комплект мультимедійних засобів, підручник «Я досліджую світ» О. Волощенко НУШ, зошит з друкованою основою (автор О. Волощенко), цеглинки Lego.

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань.

- Діти, урок почнемо, як завжди із повторення та спостереження.

- Яка зараз пора року? Місяць?

- Який сьогодні день тижня? Число?

- Яка сьогодні погода? Чи були сьогодні зранку опади?

- З яким настроєм сьогодні завітали до школи?

- Над якою темою місяця ми працюємо?

- Яку назву має четверта пригода?

ІІ. Основна частина уроку.

1. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми з вами будемо визначати як можна зробити територію недоторканною. Нам допоможуть у цьому прибульці із твору Наталії Чуб «Цікаві правила дорожнього руху» (Млинці й смачне паливо).

2. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Сьогодні тема нашого уроку: «Чому особистий простір — недоторканна територія?»

3. Сприйняття й усвідомлення матеріалу.

Учням пропонується прослухати Пригоду четверту «Млинці й смачне паливо» із твору Наталії Чуб «Цікаві правила дорожнього руху» та проаналізувати прослухане.

Питання до уривку:

- Чому інопланетяни захотіли повернутися додому, хоча їм подобалося на Землі?

- Чи комфортно почувалися хлопці та інопланетяни в гостях у бабаусі? Чому?

4. Робота у підручнику на с. 85.

Завдання 1 — обговорення ситуації: поки друзі смакували млинцями в бабусі Данилка, до неї навідалася сусідка, яку хлопці ще ніколи не бачили. Вона почала обіймати кожного з них. Які емоції це викликало у дітей? (Обґрунтовані відповіді дітей).

Завдання 2 — читання описаних ситуацій та моделювання поведінки дітей у кожній з них.

Завдання 3 — перегляд ситуацій, зображених на малюнку. Та відповідь на питання: у яких з них варто сказати «Так?» (Обґрунтування кожної відповіді дітей).

Завдання 4 — бесіда про те, що треба робити, коли з тобою намагається завести розмову незнайома людина.

Завдання 5 — обговорення дій до кого можна звернутися по допомогу, якщо тебе ображають або принижують.

5. Фізкультхвилинка з інопланетянами.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=kqDrdh4nwAc

6. Перегляд мультфільму Корисні підказки. Місія "Незнайомці" (обговорення отриманої інформації).

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=Ne0OMIFNGYA&feature=emb_logo

7. Робота у зошиті з друкованою основою на с. 44

Завдання 1 розглянути ситуації, зображені на малюнках. Зеленим кольором зафарбувати кружечки біля тих із них коли варто сказати «Так», а червоним, коли — «Ні». Обговорення вибору дітей.

Завдання 2 — міркування та запис до кого можна звернутися про допомогу коли тебе ображають.

ІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Над якою темою ми сьогодні працювали?

- Яка територія недоторкана?

- Яка інформація була для вас новою? Що вже було відомо?

- Просигналізуйте цеглинками Lego: зелена цеглинка — на уроці було цікаво та все зрозуміло; червона цеглинка — було нецікаво або залишилися питання.

Аналіз роботи учнів на уроці.