Я досліджую світ 1 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022

Твій відпочинок
Розділ 1. Людина серед людей

Мета: формувати уявлення про важливість відпочинку та його види, вміння обирати корисний відпочинок після навчання; розвивати вміння висловлювати судження, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, формулювати висновки; виховувати відповідальність за своє здоров’я.

Обладнання: підручник, робочий зошит, кольорові олівці, сигнальні картки або різнокольорові цеглинки «Лего».

Хід уроку

І. Організація класу до уроку. Ранкова зустріч.

II. Перевірка знань, умінь і навичок учнів.

На попередньому уроці ви дізналися, як має бути облаштоване ваше робоче місце в школі та вдома.

Фронтальна бесіда.

— Як правильно сидіти за партою чи столом, щоб зберегти правильну поставу?

— Що має бути на робочому місці в школі? Що має бути на робочому місці вдома?

— З якого боку має падати світло, якщо ви лівша, а як — коли ви правша?

— Опишіть своє робоче місце вдома.

ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.

— Для чого людині потрібно відпочивати? (Відповіді учнів.)

— Як ви зазвичай відпочиваєте після навчання в школі?

Ваша основна праця — це навчання. У вільний від навчання час потрібно відпочивати. Під час відпочинку відновлюються сили.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, яким має бути відпочинок учнів після навчання, щоб найкраще відновити свої сили. Ви навчитеся вибирати корисний для себе відпочинок після навчання.

Тема сьогоднішнього уроку: «Твій відпочинок».

IV. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь з елементами бесіди на основі роботи з ілюстраціями з метою формування уявлення про види відпочинку.

Після будь-якої праці людина втомлюється, тому їй потрібно відпочивати. Відпочинок — це не неробство. Це проведення часу з метою відновлення сил вашого організму.

Якщо під час відпочинку ви мало рухаєтеся, то це — пасивний відпочинок.

Розгляньте малюнки на с. 20 у підручнику та дайте відповідь на запитання.

— Яким може бути пасивний відпочинок? (Відповіді учнів.)

Якщо під час відпочинку ви багато рухаєтеся, то це — активний відпочинок.

Розгляньте малюнки на с. 21 у підручнику та дайте відповіді на запитання.

— Яким може бути активний відпочинок? (Відповіді учнів.)

— Який відпочинок є найкращим після навчання у школі? Чому ви так вважаєте? (Відповіді учнів.)

За час навчання в школі ваше тіло втомлюється від сидіння, хоче рухатися і зміцнюватися. Відпочиваючи активно, ви розвантажуєте свій мозок та очі, які напружено працювали під час навчання.

Отже, найкраще відновить ваші сили після навчання в школі активний відпочинок.

V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

1. Робота в зошиті з друкованою основою.

Виконаємо завдання 1 у зошиті на с. 14.

— Що пропонується зробити? (Вибрати і зафарбувати кружечки: якщо правильно — у зелений колір, якщо неправильно — у червоний. Поміркувати й розказати.)

— Чому ви так вважаєте?

2. Робота в парі (групі).

— Як ви відпочиваєте після занять у школі? Визначте, корисний чи шкідливий для здоров’я ваш відпочинок. Поясніть, чому ви так вважаєте.

3. Фронтальна бесіда.

— Для чого на уроках влаштовують фізкультхвилинки? (Відповіді учнів.)

VI. Підсумок уроку.

— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».

— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.

— Що ви навчилися робити на уроці?