Я досліджую світ 1 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022
Твоє робоче місце
Розділ 1. Людина серед людей
Мета: формувати уявлення про робоче місце школяра та його облаштування, вміння правильно облаштовувати своє робоче місце; розвивати вміння висловлювати судження, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, формулювати висновки; виховувати відповідальність за своє здоров’я, охайність.
Обладнання: підручник, робочий зошит, сигнальні картки або різнокольорові цеглинки «Лего».
Хід уроку
І. Організація класу до уроку. Ранкова зустріч.
II. Перевірка знань, умінь і навичок учнів.
На попередньому уроці ви дізналися, яких порад потрібно дотримуватися, щоб мати правильну поставу.
Фронтальна бесіда.
— Як виглядає людина з правильною поставою? Як виглядає людина з неправильною поставою?
— Як потрібно сидіти за партою чи столом, щоб не зіпсувалася постава?
— Яких порад потрібно дотримуватися, щоб мати правильну поставу?
— Як можна перевірити, чи правильна постава?
ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.
— Де вдома у вас розташоване робоче місце? (Відповіді учнів.)
Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як має бути облаштоване ваше робоче місце, щоб воно було зручним, сприяло успішному навчанню і не шкодило здоров’ю. Ви навчитеся облаштовувати своє робоче місце вдома.
Тема сьогоднішнього уроку: «Твоє робоче місце».
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь з елементами бесіди на основі роботи з ілюстраціями з метою формування уявлення про правильну поставу на робочому місці.
Ваше робоче місце має бути зручним. Стіл і стілець мають відповідати зросту. Коли працюєте на робочому місці, стежте за своєю поставою.
Розгляньте малюнок на с. 18 у підручнику та дайте відповідь на запитання.
— Як правильно сидіти за партою чи столом ? (Відповіді учнів.)
Правильно сидить за партою чи столом той, у кого руки лежать на парті чи столі, а ступні стоять на підлозі. Голову потрібно тримати прямо, а спина має спиратися на спинку крісла.
2. Бесіда з використанням ілюстрацій та робота в парі (групі) з метою формування уявлення про поради щодо правильного облаштування робочого місця.
— Що має бути на робочому місці в школі? (Відповіді учнів.)
На робочому місці в школі має бути все необхідне для уроку. Якщо це уроки математики, української мови та літературного читання, іноземної мови, «Я досліджую світ», на робочому місці має бути підручник, зошит, пенал із письмовим приладдям. Для уроків мистецтва потрібні альбом, фарби, фломастери чи кольорові олівці. На уроках дизайну і технологій знадобляться матеріали й інструменти, необхідні для творчої праці.
— Що має бути на робочому місці вдома? (Відповіді учнів.)
На робочому місці вдома мають бути: настільна лампа, підставка для олівців і ручок, підставка для книжок, годинник і навчальне приладдя, потрібне для виконання завдання на даний час.
Робоче місце має бути добре освітленим. Тінь від руки не повинна заважати. Якщо ви пишете правою рукою, світло має падати з лівого боку; якщо ви пишете лівою рукою, світло має падати з правого боку.
Отже, правильно облаштоване та зручне робоче місце — це запорука успішного навчання та здоров’я.
V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
1. Робота в зошиті з друкованою основою.
Виконаємо завдання 1-2 в зошиті на с. 13.
— Що пропонується зробити? (З’єднати лініями, що має бути на робочому місця у школі, а що — вдома. Поміркувати й розказати.)
— Що є зайвим? Чому ви так вважаєте?
2. Робота в парі (групі).
Опишіть своє робоче місце.
VI. Підсумок уроку.
— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».
— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.
— Що ви навчилися робити на уроці?