Я досліджую світ 1 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022

Чим ти розпізнаєш смак
Розділ 3. Людина

Мета: розширити й узагальнити уявлення про орган смаку — язик — як один із органів чуттів, що пов’язує організм людини з навколишнім світом, про охорону та гігієну органа смаку; формувати вміння користуватися органом смаку для ознайомлення з навколишнім світом; розвивати гостроту смаку, прищеплювати відповідні гігієнічні навички; виховувати бережне ставлення до органа смаку.

Обладнання: підручник, робочий зошит, сигнальні картки або різнокольорові цеглинки «Лего».

Хід уроку

І. Організація класу до уроку. Ранкова зустріч.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

На попередньому уроці ви дізналися про те, чим ми розпізнаємо запах.

Фронтальна бесіда.

— Чим ми розпізнаємо запах?

— Які запахи приємні для носа?

— Які запахи неприємні для носа?

— Про що попереджають неприємні запахи?

— Для чого ще служить ніс?

— Яких порад слід дотримуватися, щоб мати добрий нюх?

ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.

— Що ще, крім очей, вух та носа, допомагає нам дізнаватися про те, що відбувається в навколишньому світі? (Відповіді учнів.)

Пізнавати навколишній світ людині, крім очей, вух і носа, допомагають ще язик і руки. Сьогодні на уроці ви продовжите дізнаватися про те, за допомогою чого людина пізнає навколишній світ.

— Щоб дізнатися, про що ми говоритимемо на сьогоднішньому уроці, вам потрібно відгадати загадку.

✵ Завжди у роті,

а не проковтнеш. (Язик)

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, для чого людині потрібен язик, яке значення він має в житті людини, що потрібно робити, щоб не пошкодити язик і не втратити смак. Ви будете вчитися розпізнавати смаки.

Тема сьогоднішнього уроку: «Чим ти розпізнаєш смак».

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда з елементами практичної роботи з метою формування уявлення про значення органа смаку в житті людини.

— Про що вам може повідомити язик? (Відповіді учнів.)

Язик допомагає людині відчувати та розрізняти смак їжі, яку вона споживає, а також пережовувати їжу.

Розгляньте малюнки на с. 56 у підручнику та дайте відповідь на запитання.

— Які на смак зображені продукти?

Солодкі: торт, морозиво, цукерки; кислі: лимон, аґрус; гіркі: перець, гірчиця; солоні: сіль.

Отже, за допомогою язика ми можемо розрізняти кислий, солодкий, гіркий і солоний смаки їжі.

Різними частинами язика можна відчувати різні смаки.

Розгляньте малюнок на с. 56 у підручнику, на якому зображено язик і частини, якими людина відчуває різні смаки. Різними частинами язика можна відчувати різні смаки:

✵ кінчик язика краще відчуває солодкий смак;

✵ бічні сторони язика — кислий і солоний.

✵ задня частина язика більш чутлива до гіркого смаку.

— Їжу з якими смаками ви любите, а з якими — ні? (Відповіді учнів.)

— Що ще допомагає робити язик?

Язик — орган, без якого неможливо розмовляти. Він допомагає пережовувати й ковтати їжу. За допомогою язика можна відчути, що їжа не зіпсована.

2. Бесіда з метою формування уявлення про гігієнічні вимоги, спрямовані на збереження смаку.

Язик — це орган, без якого збіднів би світ навколо нас, адже ми не могли б розмовляти, відчувати смак їжі, добре пережовувати їжу. Тому язик потрібно берегти.

— Поміркуйте, що становить небезпеку для язика.

Небезпеку для язика становить дуже гаряча і дуже холодна їжа, небезпечні речовини (кислота, миючі засоби), гострі та колючі предмети, бруд, інфекція, яка може потрапити з брудною їжею чи з брудними руками.

— Виконайте завдання для роботи в парі (групі) на с. 57 у підручнику. Складіть за малюнками поради, яких треба дотримуватися, щоб не зашкодити язику.

Поради для збереження смаку.

✵ Мити руки перед вживанням їжі.

✵ Мити овочі та фрукти перед вживанням.

✵ Щодня чистити зуби і язик, щоб на ньому не збирався наліт.

✵ Не вживати дуже гарячу та дуже холодну їжу.

— Які ще поради допоможуть зберегти язик здоровим, щоб відчувати смак?

✵ Не пробувати на смак невідомі та небезпечні речовини.

✵ Не брати до рота брудні пальці.

✵ Не брати до рота гострі та колючі предмети.

V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

Робота в зошиті з друкованою основою.

Виконаємо завдання 1 на с. 43.

— Що пропонується зробити? (Пронумерувати.)

— Назвіть, що із зображеного гірке на смак. Поставте цифру 1 у квадратику біля зображення гірких на смак продуктів. (Перець, цибуля.)

— Назвіть, що із зображеного кисле на смак. Поставте цифру 2 у квадратику біля зображення кислих на смак продуктів. (Квашені огірки, лимон, кефір.)

— Назвіть, що із зображеного солоне на смак. Поставте цифру 3 у квадратику біля зображення солоних на смак продуктів. (Сіль.)

— Назвіть, що із зображеного солодке на смак. Поставте цифру 4 у квадратику біля зображення солодких на смак продуктів. (Цукерки, торт.)

Виконаємо завдання 2 на с. 43.

— Що пропонується зробити? (Поміркувати й розказати.)

— Які смаки вам подобаються, а які — ні?

Виконаємо завдання 3 на с. 43.

— Що пропонується зробити? (Написати.)

— Який орган допомагає розпізнавати смак? (Ніс.)

VI. Підсумок уроку.

— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».

— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.

Картка зеленого кольору: «Я зрозумів /зрозуміла! Можу пояснити матеріал іншим».

Картка жовтого кольору: «Мені потрібно трохи більше пояснень».

Картка червоного кольору: «Я не зрозумів / не зрозуміла матеріал!».

— Що ви навчилися робити на уроці?