Я досліджую світ 1 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022
Правила поведінки за столом
Розділ 1. Людина серед людей
Мета: формувати уявлення про правила сервірування столу та культурної поведінки за столом; розвивати вміння і навички сервірувати стіл і користуватися столовими приборами, висловлювати судження, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати ввічливість, чемність, працьовитість, манери гарної поведінки, повагу до себе та інших людей.
Обладнання: підручник, робочий зошит, кольорові олівці, сигнальні картки або різнокольорові цеглинки «Лего», пластиковий посуд і столові прибори, паперові серветки.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку. Ранкова зустріч.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
На попередньому уроці ви дізналися про те, як потрібно поводитися у гостях та бути гостинним господарем чи гостинною господинею.
Дидактична гра «Культурно — не культурно».
— Пограємо в гру «Культурно — некультурно». Я читатиму твердження. Ви уважно слухаєте і, якщо так поводитися культурно, показуєте зелену сигнальну картку, якщо ні — червону. (За відсутності сигнальних карток діти плескають у долоні, якщо поведінка культурна. Кожне твердження, яке сигналізується червоною карткою, діти коментують і пояснюють, чому така поведінка некультурна.)
✵ Одягнутися святково та чекати гостей у призначений час;
✵ привітатися з гостем, допомогти зняти верхній одяг;
✵ провести гостя в кімнату;
✵ не подякувати гостеві за подарунок;
✵ не давати гостям свої іграшки, книжки, альбоми тощо;
✵ запропонувати пограти в цікаві ігри, у які можна грати в приміщенні;
✵ приділяти увагу тільки тим гостям, які подобаються;
✵ запросити гостей до столу, щоб пригоститися;
✵ приходити в гості завжди за запрошенням;
✵ запізнюватися в гості та змушувати гостей чекати;
✵ одягнутися в гості красиво й охайно;
✵ зняти верхній одяг і кинути його будь-де;
✵ подарувати подарунок і не сказати слів побажання;
✵ не привітатися з іншими гостями;
✵ бути ввічливими з усіма, підтримувати розмову та ігри, які вам пропонують;
✵ привертати до себе увагу;
✵ сідати за стіл без запрошення;
✵ засиджуватися в гостях занадто довго;
✵ подякувати господареві за його гостинність і запрошення.
ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.
— Відгадайте загадки і скажіть, як одним словом можна назвати відгадки. (Столові прибори.)
✵ Їсти нам допомагає.
Їжу легко розрізає. (Ніж)
✵ Сама не їм, а людей годую.
Ніколи повз рота не пройду я. (Ложка)
— Відгадайте загадки і скажіть, як одним словом можна назвати відгадки. (Посуд.)
✵ Носить воду нам в догоду,
доти живе, поки не впаде. (Чашка)
✵ Вона буває глибокою та мілкою,
але це не річка. (Тарілка)
— Відгадайте загадки і ви дізнаєтеся, куди ставлять посуд та столові прибори.
✵ У кожного в домі така дивина:
братів аж чотири, а шапка одна. (Стіл)
✵ Без неї стіл буденний,
а з нею — святковий. (Скатертина)
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як поводитися за столом, правильно його сервірувати і користуватися столовими приборами. Ви навчитеся сервірувати стіл і дотримуватися правил поведінки за столом.
Тема сьогоднішнього уроку: «Правила поведінки за столом».
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда з елементами розповіді та використанням ілюстрацій з метою формування уявлення про правила поведінки за столом.
У гостях, удома чи в шкільній їдальні вам часто доводиться сідати за стіл зі своїми рідними, однокласниками, друзями. Щоб почуватися зручно і невимушено, поводитись пристойно, необхідно знати правила поведінки за столом.
Розгляньте малюнки на с. 36 у підручнику та дайте відповідь на запитання.
— Як потрібно поводитися за столом? (Учитель / учителька вислуховує відповіді учнів і робить узагальнюючу розповідь про правила культурної поведінки за столом.)
✵ За стіл сідають лише з чистими руками.
✵ Сидять за столом прямо, на краю стільця, не спираючись на нього ліктями.
✵ Сидячи за столом, не гойдаються на стільці, не штовхаються, не смикають скатертину, не розмовляють з повним ротом і не займаються сторонніми справами.
✵ Ложку тримають пальцями у правій руці. Набирають у неї стільки супу, щоб він не виливався. Ніколи не сьорбають із ложки. Ложкою ніколи не їдять те, що можна їсти виделкою.
✵ Коли користуються ножем і виделкою, то ніж весь час тримають у правій руці, а виделку — у лівій. Ножем відрізають маленький шматок їжі і одразу кладуть його за допомогою виделки в рот.
✵ Якщо їжа не потребує використання ножа, то виделку тримають у правій руці. Без ножа можна їсти деякі страви, які легко ламаються на шматки виделкою.
✵ Їжу із загальної тарілки беруть окремою ложкою. Із загальної тарілки беруть те, що лежить найближче. Перед тим як покласти собі із загальної тарілки, пропонують сусідові.
✵ Цукор із цукернички беруть окремою маленькою ложечкою.
✵ Хліб беруть руками із хлібниці та відламують маленькими кусками від скибки.
✵ Десерт їдять десертною ложкою чи виделкою.
✵ Руки за столом витирають серветкою.
✵ Коли закінчили їсти, столові прибори кладуть на тарілку.
✵ Коли закінчили їсти, дякують тому, хто приготував їжу.
2. Бесіда з елементами розповіді та роботи в парі (групі) з метою формування уявлення про правила сервірування стола.
— Чи доводилося вам накривати на стіл? Пригадайте, як ви це робили.
Накривати на стіл, тобто сервірувати стіл, означає прикрасити стіл скатертиною та розкласти на ній посуд, столові прибори, серветки. На перший погляд здається, що в цьому немає нічого складного. Проте стіл потрібно сервірувати, дотримуючись певних правил.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 37 у підручнику. Користуючись схемою, засервіруйте правильно стіл.
— З якого боку від тарілки кладуть виделку? З якого боку від тарілки кладуть ніж і ложку? (Учитель / учителька вислуховує відповіді та робить узагальнюючу розповідь про правила сервірування столу, демонструючи, як це робити.)
✵ Праворуч під тарілки кладуть ніж, лезом до неї, і ложку — випуклою частиною вниз.
✵ Ліворуч від тарілки кладуть виделку, зубцями догори.
✵ Перед тарілкою праворуч ставлять склянку.
✵ Серветку кладуть збоку від тарілки або на тарілку.
V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
1. Робота в зошиті з друкованою основою.
Виконаємо завдання 1 у зошиті на с. 21.
— Що пропонується зробити? (Вибрати і зафарбувати кружечки: якщо правильно — у зелений колір, якщо неправильно — у червоний. Поміркувати й розказати.)
— Хто правильно поводиться за столом, а хто — ні? Які правила поведінки порушили діти?
2. Завдання на застосування знань.
— Виконайте завдання для роботи в парі, запропоноване на с. 37 у підручнику. Покажіть, як потрібно правильно сидіти за столом під час прийому їжі.
VI. Підсумок уроку.
— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».
— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.
Картка зеленого кольору: «Я зрозумів /зрозуміла! Можу пояснити матеріал іншим».
Картка жовтого кольору: «Мені потрібно трохи більше пояснень».
Картка червоного кольору: «Я не зрозумів /не зрозуміла матеріал!».
— Що ви навчилися робити на уроці?