Українська мова 4 клас - Розробки уроків - Надія Кравцова, Ольга Придаток, Галина Сапун 2021

Урок 73. Урок розвитку зв’язного мовлення. Стислий переказ тексту за поданим планом. Вимова і написання слова наполегливість

Мета: вчити переказувати текст за планом та опорними словами, збагачувати активний словник учнів / учениць, розвиток критичного мислення, зв’язного мовлення, виховання зацікавленості до різних видів творчості.

Обладнання: картки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна і здоров’язбережувальна.

Перебіг уроку

І. Вступна частина. Організація класу.

Вправа «Привітання».

Анкетування.

— Давайте зараз проведемо анкетування. Для цього запишіть короткі відповіді на питання.

Питання

Початок уроку

Кінець уроку

Для чого ви прийшли на цей урок?



Який у мене настрій?



Яким / якою треба бути, щоб бути успішним / успішною на уроці?



Від кого я чекаю підтримки на уроці?



Кого я можу підтримати на уроці?



ІІ. Основна частина.

1. Мотивація навчальної діяльності.

Виконання вправи 256 (с. 93).

Розгадування слова наполегливість. Стіна слів. Слово наполегливість. Робота із тлумачним словником.

Завдання за вибором учнів:

✵ Відмінювання іменника наполегливість.

— Провідміняйте слово та перевірте правильність своєї роботи за посиланням:

http://aztekium.pl/find.py#start

Відмінок

питання

однина

Називний

що?

наполéгливість

Родовий

чого?

наполéгливості

Давальний

чому?

наполéгливості

Знахідний

що?

наполéгливість

Орудний

чим?

наполéгливістю

Місцевий

на/у чому?

на/у наполéгливості

Кличний

звертання

наполéгливосте

✵ Вправа «Кластер».

Орієнтовний «Кластер»

Каліграфічна хвилинка.

Прописування з’єднань та слова наполегливість. Складання та записування речень із словом наполегливість.

3. Повідомлення теми та завдань уроку.

4. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.

Робота з підручником (с. 93).

Виконання вправи 257.

Діти досліджують походження та значення слова наполегливість (наполегливий).

Тест «Непохитний у здійсненні, досягненні певної мети».

натхнення

заздрість

відповідальність

наполегливість

А

Б

В

Г

Фізкультхвилинка

Мишки вранці по-порядку

Дружно встали на зарядку.

Гарно лапки в боки склали

І всі разом пострибали.

Вліво, вправо нахилились,

Взад, вперед і покрутились.

Потім мишки всі присіли

й голівоньками покрутили.

Встали дружно, посміхнулись

Й до роботи повернулись.

Оксана Ратушна

Виконання вправи 258.

Вправа «Мозковий штурм».

— Кого ми називаємо скульптором / скульпторкою?

Скульптор (від лат. sculpo вирізаю, висікаю) — митець, що спеціалізується на створенні тривимірних творів мистецтва (барельєф, горельєф, станкова і монументальна скульптура) з використанням різних технік (ліплення, висікання, ливарна справа).

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D0%BF%D1%82%D0%BE%D1%80_(%D0%B7 %D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F)

Вправа «Щоденні 5». Читання для себе.

Вправа «Взаємні питання».

Повторне читання тексту. Використання стратегії «Методика взаємних запитань». Робота в парах. Повторне читання тексту. Стислий переказ твору за планом. Обговорення прослуханих творів на позитиві.

— Розкажіть, при виконанні якої роботи ви проявили наполегливість? Чи були ви задоволені своїм успіхом?

ІІІ. Заключна частина.

Рефлексія.

Перегляд анкет. Доповнення останньої колонки. Порівняння очікувань та кінцевого результату.