Розробки уроків - Українська мова та читання 4 клас - Г. Сапун 2021
Урок 30. Розвиток мовлення. Написання відгуку «Моя улюблена казка» за поданим планом і зразком
Світ казковий, світ прекрасний
Іменник
Мета. Вчити учнів складати розповідь з обґрунтуванням власної думки, будувати діалог. Розвивати уміння розповідати, висловлювати й доводити власну думку в письмовій формі. Виховувати інтерес до пізнання нового, читання дитячої літератури.
Перебіг уроку
I. Вступна частина. Емоційне налаштування.
II. Основна частина.
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
— Пригадайте назви літературних жанрів.
— Твори яких жанрів вам подобається читати?
— Чи є у вас улюблені казки?
— Сьогодні ми складатимемо відгук про улюблену казку.
3. Робота з підручником (с. 49-50).
✵ Вправа 92. Робота в парах.
Учні складають діалог, використовуючи опорні репліки.
— Запишіть назви казок, які ви згадували в діалогах.
— Які з цих казок авторські?
— Хто записав назви казок народів світу?
✵ Вправа 93 (1).
Самостійне ознайомлення з планом складання відгуку.
— Чи всі пункти плану вам зрозумілі?
✵ Вправа 93 (2).
— Ознайомтеся з відгуком про улюблену казку, написаним вашою ровесницею.
— Яку казку полюбила авторка відгуку?
— Чому саме ця казка запам'яталася дівчинці?
— Зверніть увагу, як дівчинка передала зміст казки. Зачитайте цей уривок відгуку.
— Чи вдумливо читала казку Надійка? Які речення підтверджують цю думку?
— Які висновки для себе зробила авторка?
✵ Повторення відомостей про будову тексту.
— Пригадайте, з яких частин складається текст.
— Про що ви розкажете в зачині?
— Як напишете назву казки?
— Про що розповісте в основній частині?
— Чи потрібно детально переказувати зміст казки?
— Чим ви завершите свій відгук?
— Як уникати повторів у тексті?
✵ Вправа 93 (3).
Учні самостійно записують відгук про улюблену казку.
Учитель / учителька надає індивідуальну допомогу учням з низьким рівнем засвоєння знань.
Після завершення роботи кілька учнів зачитують свої відгуки. Колективно визначають вдалі словосполучення, порівняння, речення. Визначають недоліки (слова, які можна замінити синонімами, спростити речення тощо).
III. Заключна частина.
Домашнє завдання.
Вправа 94 (с. 50). Інструктаж щодо виконання вправи.