Конспекти уроків - Математика 2 клас - Частина 2 - Т. М. Бондар 2019
Урок 81. Засвоєння таблиці множення числа 3. Розв'язування простих та складених задач, що містять знаходження добутку чисел
Розділ 4. Множення
Мета: актуалізувати знання учнів про таблицю множення числа 3; учити множити на число 3; удосконалення вмінь розв'язувати прості та складені задачі, що містять обчислення добутку чисел; розвивати логічне мислення; поповнювати словниковий запас учнів; виховувати старанність, товариськість; стимулювати цікавість до математики.
Обладнання: картки для парної роботи, телевізор чи ноутбук, відеозаписи, цеглинки LEGO, ілюстративний та роздавальний матеріал.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітні галузі: математична.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організація класу
Вже дзвінок сигнал нам дав:
Працювати час настав,
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте.
Щоб урок минув не марно,
Нам сидіти треба гарно.
Не крутитись на уроках,
Як папуга чи сорока.
Ось і школа, ось і клас,
Він давно чекає нас.
І прийшли ми всі сюди,
Щоб учитись і рости.
2. Перевірка домашнього завдання (с. 97, № 577, 578)
— За відповідями прикладів складіть кольорову доріжку.
Вправа «Кольорова доріжка»
Шифр
|
Синій |
Блакитний |
Зелений |
Жовтий |
Оранжевий |
Червоний |
|
45 |
50 |
18 |
11 |
4 |
3 |
Виконана робота
|
Жовтий |
Оранжевий |
Червоний |
Блакитний |
|
11 |
4 |
3 |
50 |
— Поясніть розв'язання задачі.
3. Усні обчислення. Повторення таблиці множення числа 2
— Назвіть значення добутків.

4. Каліграфічна хвилинка
Гра «Тінь мишки»
— Знайдіть тінь мишки. Напишіть число, що відповідає кількості тіней.

5. Математичний диктант
· Скільки крил у 4 горобців? (8.)
· Скільки ніг у 5 страусів? (10.)
· Скільки вух у 6 мавп? (12.)
· Скільки крил разом у 8 гусей та 1 горобця? (18.)
· Скільки вух у 7 зайців та лисички? (16.)
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Актуалізація знань таблиці множення
— Щоб нагодувати мавпеня, впишіть у кола відповіді таблиці множення числа 3.

2. Актуалізація вмінь спрощувати вирази малюнками
1) Робота з дидактичним матеріалом.

— Скільки трикутників? (6.)
— Як дізналися? (3 + 3 = 6.)
— Замініть додавання множенням. (3 • 2 = 6.)

— Скільки всього прямокутників? (9.)
— Як дізналися? (3 + 3 + 3 = 9.)
— Замініть додавання множенням (3 • 3 = 9.)

— Який приклад на множення складаємо за цим малюнком? (3 • 4 = 12.)
2) Робота за підручником (с. 97, № 579).
3. Формування вмінь добирати вирази за малюнком (с. 97, № 580)
— Скільки зайчиків на малюнку? (4.) Скільки у кожного зайчика морквинок? Скільки разів буде повторюватися число 3? (4.) Знайдіть вираз, що відповідає малюнку.
Фізкультхвилинка
4. Формування вмінь розв'язувати задачі (с. 97)
• Задача № 581.
— Що позначає число 3? (Кількість будинків і під'їздів.) Що запитується в задачі? Запишіть вираз та обчисліть його значення.
• Задача № 582.
— Скільки годин шиє кравець одну сукню? (3.) Що запитується в задачі? Запишіть вираз та обчисліть його значення.
• Задача № 583.
— Скільки купили пакетів борошна? (4.) Скільки борошна було в кожному пакеті? (3 кг.) Скільки витратили борошна? (7 кг.) Яке запитання задачі? Чи можемо ми одразу відповісти на запитання задачі? Чому? (Необхідно з'ясувати, скільки кілограмів борошна в 4 пакетах.) Якою дією дамо відповідь на запитання? (Множенням.) Чи можемо ми відповісти на головне запитання задачі? Якою дією скористаємося? Запишіть умову та розв'язання задачі.
5. Формування вмінь обчислювати вирази діями (за матеріалом підручника, с. 97, № 584). Гра «Кіт і мишка»
— Кіт вийшов на полювання. Він хоче зловити мишей. Допоможіть мишенятам сховатися в нірки. Обчисліть вирази, враховуючи правильний порядок дій.

6. Розв'язування логічної задачі
Якось ввечері коти
Рибу з банки їли.
Проти кожного кота
Два коти сиділи.
Це задача, а не сміх!
Полічіть котів усіх.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Пояснення домашнього завдання (с. 97, № 585, 586)
2. Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»
· На уроці я дізнався(лася)...
· Ці знання я використаю...
· Я легко виконав(ла) завдання...
· Мені було складно виконати...