Конспекти уроків - Математика 2 клас - Частина 2 - Т. М. Бондар 2019

Урок 80. Ознайомлення з таблицею множення числа 3. Розв'язування задач на знаходження добутку чисел. Довжина ламаної
Розділ 4. Множення

Мета : ознайомити учнів із таблицею множення числа 3; сприяти її засвоєнню; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження добутку чисел; удосконалювати навички обчислення довжини ламаної; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати старанність, товариськість; стимулювати цікавість до математики.

Обладнання : ілюстративний та роздавальний матеріал.

Тип уроку : комбінований урок.

Форма проведення : урок-казка.

Освітні галузі : математична, мовно-літературна.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

2. Перевірка домашнього завдання (с. 95, № 569, 570)

- Яку відповідь ви отримали, розв'язуючи задачу вдома?

- За відповідями прикладів складіть кольорову доріжку.

Вправа «Кольорова доріжка»

Шифр

Синій

Блакитний

Зелений

Жовтий

Оранжевий

Червоний

100

31

30

12

9

0

Виконана робота

Блакитний

Оранжевий

Червоний

Синій

31

9

0

100

3. Мотивація навчальної діяльності

Жили-були поросята,

Три веселих дружних брата.

Влітку бігали, грали,

Холодів не чекали.

- Вгадали казку? (« Троє поросят ».)

- А хто пам'ятає, як звали поросят?

4. Усні обчислення

- Наф-Наф дуже любив математику і намагався навчити своїх ледачих братів. Куди б він не йшов, завжди лічив. Ось і зараз він лічить двійками до 20. Ви так можете? А ще Наф-Наф уміє лічити п'ятірками до 50. Спробуйте!

5. Каліграфічна хвилинка. Написання цифри 3

- Яке улюблене число поросят? (3 .) Напишіть його каліграфічно.

- Пригадайте, з яких елементів складається цифра 3.

- Дайте характеристику числу 3.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Ознайомлення з таблицею множення числа 3 (за матеріалом підручника, с. 96, № 571)

Поросятка всі веселі,

Не потрібні їм оселі.

Де прийдеться брати спали,

Дім будувати й не гадали.

Вони в лісі розважались,

У калюжах тепленьких купались

Та літечко кінчалося,

А осінь наближалася.

Вітерець холодний повіває,

Листячко з дерев вже опадає.

- Подивіться: на листячках - приклади. Замініть додавання множенням.

- Прочитайте таблицю множення на 3. На скільки в таблиці наступний результат більший за попередній? (На 3 .)

2. Первинне закріплення (за матеріалом підручника, с. 96, № 572)

Поросятка мерзнуть уночі,

Йдуть осінні затяжні дощі.

- Щоб не мерзнути, не тремтіти,

Треба, братці, щось робити.

Взялись разом будувати

Теплу і затишну хату.

Наф-Наф, розумне поросятко,

Сам будувати почав хатку.

Багато цегли наносив,

Потім глину замісив.

- Допоможімо Наф-Нафу побудувати будиночок, «зберімо каміння» - на камінцях обчислимо добутки, скориставшись таблицею множення.

Фізкультхвилинка

Відеозарядка з поросятками ( https://youtu.be/Rrj_sUIsato )

3. Формування обчислювальних навичок на основі спрощення. Робота в парах (с. 96, № 573)

Збудував Наф-Наф дім міцний,

Щоб безпечно було в нім.

Двері гарні змайстрував,

Щоб їх вовк не поламав.

Нуф-Нуф - ледащо - поспішив:

Хатку з гілочок зробив.

Та на що ж воно це схоже?

Зламати хатку й вітер зможе.

А Ніф-Ніф, як нам відомо,

Зробив хатку із соломи.

Обидва дурники зраділи,

Що швидко впоралися з ділом.

- Ніф-Ніф і Нуф-Нуф не тільки швидко вміють будувати хатки, але й обчислювати приклади у спосіб спрощення. Спробуйте і ви!

4. Формування вмінь розв'язувати задачу (с. 96, № 574)

Що таке? Там вовк ховається?

Здається, до хатинок наближається!

Зголоднів, прийшов сюди.

Ось його тут є сліди.

Підтягло йому живіт.

Настав час думать про обід.

- Потрібно вовка нагодувати, щоб він не з'їв поросяток. Прочитайте задачу.

- Скільки поклали тарілок? (7 .) Скільки в кожній тарілці пиріжків? (3 .) Що запитується в задачі?

5. Формування вмінь складати вирази за малюнком (за матеріалом підручника, с. 96, № 575)

Розгорівся у вовка апетит,

Тож пообідає він як слід.

- Скільки коробок з тістечками-еклерами? (3 .) Скільки в кожній коробці є еклерів? (У двох по 3, у третій 6 .) Складіть вираз.

6. Формування вмінь обчислювати довжину ламаної (за матеріалом підручника, с. 96, № 576)

Ага! Кинулись втікати, Тільки хвостики тремтять!

- По якій лінії біжать поросятка до будинку Наф-Нафа?

- Як обчислити довжину ламаної лінії? (Додати довжини всіх відрізків .)

7. Логічні вправи

- Чи зміг вовк зламати кам'яний будиночок Наф-Нафа? Чим закінчилася казка?

- Сидячи взимку біля каміна, поросятка наспівували пісеньку та задавали одне одному хитромудрі задачки. Чи зможете ви їх розв'язати?

Хоч пів світу обійти,

Обійти, обійти,

Кращий домик не знайти,

Не знайти, не знайти!

В цьому домі злий хижак,

Злий хижак, злий хижак

Не дістане нас ніяк,

Аж ніяк, аж ніяк!

Лютий вовк у ліс утік,

В ліс утік, в ліс утік

І не вернеться повік,

Вже повік, вже повік!

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Пояснення домашнього завдання (с. 97, № 577, 578)

2. Підсумок уроку. Вправа «Мікрофон»

- Про що дізналися на уроці разом із поросятками?

- Які завдання найбільше зацікавили?

- Які вправи спричинили труднощі?

Рефлексія

- Оцініть свою роботу на уроці. Розфарбуйте будиночок у жовтий колір (солом'яний будиночок Ніф-Ніфа ), якщо під час уроку виникали труднощі, припускалися багатьох помилок; коричневим (дерев'яний будиночок Нуф-Нуфа ) - інколи під час уроку з'являлися труднощі чи 1-2 помилки; сірим (кам'яний будиночок Наф-Нафа ) - якщо під час уроку для вас усе було зрозумілим, усі завдання виконували з легкістю.