ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

hashcats

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Розробки уроків - Українська мова та читання 2 клас Частина 1 - Абрамюк Т. Л., Аралова Е. О., Оніщенко І. В. 2019

Урок 9. Веселе слово. Грицько Бойко «Хвастунець». Григорій Фалькович «Чесний кіт»
До школи, до книги, до друзів душа поривається знов!
Читання

Мета:

формування предметних компетентностей: ознайомити учнів із творами Грицька Бойка та Григорія Фальковича; формувати уявлення про емоційний характер описаних у вірші картин (веселий); формувати вміння визначати настрій персонажів вірша за словами в тексті та малюнком; удосконалювати читацькі вміння; навчати відчувати образність художнього слова; розвивати образну уяву, мислення, спостережливість, зв'язне мовлення учнів; збагачувати лексичний запас; спонукати до читання літературних творів; виховувати любов до художнього слова;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, зосереджуватися на виконанні завдань, контролювати й оцінювати свої результати;

комунікативної: володіння позитивними навичками спілкування, уміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, групі;

інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію, знаходити у тексті конкретні відомості;

здоров'язбережувальної: розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою, дотримувати правильного;

загальнокультурної: дотримувати правил поведінки на уроці;

соціальної/громадянської: співпрацювати в парі, групі, планувати взаємодію з учасником спільної діяльності.

Обладнання: портрети Грицька Бойка та Григорія Фальковича, видання їхніх творів для дітей, відеозапис твору Григорія Фальковича (https://youtu.be/hhj-nZ4kJpc), плакати для вправи «Займи позицію».

Тип уроку: урок набуття нових знань.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна і здоров'язбережувальна.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

Дзінь-дзелень, дзінь-дзелень!

Починаймо новий день.

Сядьте рівно, посміхніться,

До сусіда поверніться.

Спинку гарно порівняйте

І урок розпочинайте.

2. Вправа «Спіймай настрій»

— Посміхніться одне одному, «зніміть» посмішку зі свого обличчя та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя. Починаємо працювати у гарному настрої. Будемо:

Уважні,

Розумні,

Організовані,

Кмітливі.

Щоб урок пройшов цікаво,

Всі берімося до справи!

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Дотекстова діяльність

1) Артикуляційні вправи. Звуконаслідувальна вправа «Хто як розмовляє?».

— Доповніть закінчення рядочків звуками, що видають зазначені тварини.

Гуси стали ґелґотати,

По-гусячому кричати: ...(га-га-га).

Кошенята замурчали: ... (мур-мур-мур).

Горобці зацвірінчали: ... (цвінь-цвірінь).

Коні заіржали: ... (і-го-го).

Жабенята кумкали: ... (ква-ква-ква).

Каченята крякали: ... (кря-кря-кря).

Солов'ї висвистували: ... (ф'ю-ф'ю-ф'ю).

2) Вправа «Добери риму». Робота над чистомовкою.

Да-да-да, да-да-да —

Стоїть в глечику... (вода).

Ди-ди-ди, ди-ди-ди —

Дай напитися... (води).

Ем-ем-ем, ем-ем-ем —

В школу рано ми... (ідем).

Ель-ель-ель, ель-ель-ель —

Несемо в руці... (портфель).

Ець-ець-ець, ець-ець-ець —

Хто працює — ... (молодець).

3) Робота над анаграмами.

— Прочитайте анаграму.

СЕВЕЛЕ ЛОСВО

— Як ви розумієте цей вислів?

— Яке слово можна назвати веселим?

— Сьогодні ми ознайомимося з такими творами, що змушують посміхатися.

2. Робота над твором Грицька Бойка «Хвастунець» (с. 17)

1) Розповідь учителя про Грицька Бойка.

— Народився Григорій Пилипович 5 вересня 1923 року в селі Оленівка на Донеччині в сім'ї службовця. Після закінчення сільської семирічки навчався в Оленівській рудниковій школі, розташованій досить далеко.

Після закінчення школи Грицько Бойко пішов на фронт захищати Батьківщину від навали фашистів. Служив рядовим кулеметного взводу, а потім офіцером-зв'язківцем. Удостоєний бойових урядових нагород.

Початком своєї літературної діяльності Грицько Бойко вважав 1950 рік, коли вийшла друком його перша збірка віршів. Адресована вона була дорослим, а вже наступного року було надруковано збірку його поезій для дітей.

Відтоді поет не зраджував наймолодшим читачам, повністю віддавав їм тепло свого серця і свій непересічний талант. Грицька Бойка справедливо можна назвати неперевершеним майстром сміху в поезії для дітей. Він, як ніхто інший, умів не просто розважати молодших читачів, а й з теплим, добрим гумором дотепно й незлобливо показати найрізноманітніші вади дитячого характеру. Вереда, замазура, хвалько, брехун, ледар, базіка, невіглас, недотепа, боягуз, підлабузник, задавака, ябеда, роззява, симулянт — ось «знамениті» персонажі його чудових віршів та поем.

На слова поета створено понад 400 пісень. За його життя лише в Україні вийшло понад п'ятдесят книжок.

Робота із заголовком. Вправа «Передбачення»

— Прочитайте назву вірша Грицька Бойка.

— Як гадаєте, про що йтиметься у творі, зважаючи на заголовок? Кого називають хвастунцем?

2) Первинне сприймання змісту твору.

Виразне читання вірша вчителем.

3) Перевірка первинного сприймання змісту твору.

Перевірка емоційного сприймання змісту

— Чи сподобався вам вірш? Що здивувало? Вразило?

— Якого настрою він спонукав?

4) Словникова робота.

·    Пояснення значення незнайомих слів, якщо такі зустрілися.

·    Читання пірамідок слів.

— Яке зі слів є близьким за значенням до слова швидко?

— Чому одне зі слів написане з великої букви?

— Яке слово складається з одного складу?

— Назвіть слова, у яких звуків більше, ніж букв.

5) Поглиблений смисловий і структурний аналіз тексту.

·    Читання в парах.

Вправа «Ти — мені, я — тобі»: напівголосне читання вірша учнями почергово по одному реченню.

·    Бесіда за змістом твору.

— Хто є дійовими персонажами твору? Куди вони йшли?

— Хто почав хвастатись і чим саме?

— Кого зустріли хлопчики дорогою?

— Якою була реакція Толі на появу ящірки?

— Що сталося з хлопчиком?

— Коли говорять прикусити язика? Що це може означати? (Прикусити язика — в переносному значенні означає різко, раптово замовкнути, утримуватися від висловлювання. Очевидно, цей вислів походить від чисто фізіологічних причин, коли прикушений зубами язик відгукується сильним болем людині, так, що говорити навіть неможливо. Якщо хтось розбалакався не в міру, то йому радять прикусити язика, тобто замовкнути.)

— Чи зустрічалися вам у житті люди, подібні до Толика? Як ви до них ставитеся?

·    Гра «Добери риму».

— Знайдіть і прочитайте пари рим з тексту.

·    Робота над прислів'ям.

— Прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте?

— Чи може це прислів'я стосуватися прочитаного твору? Як саме? Поясніть свою думку.

·    Виразне читання вірша вголос окремими учнями.

— Під час читання добирайте відповідну інтонацію до кожної строфи.

Фізкультхвилинка

Кіт збирався до роботи,

Та завадили турботи:

Треба висушить хвоста,

Накрутити вуса,

Почесати живота

І помити писок.

Цілий день такі турботи,

Що не встигнеш до роботи!

3. Робота над віршем Григорія Фальковича «Чесний кіт» (с. 18)

1) Розповідь учителя з елементами бесіди.

— Хто був героєм фізкультхвилинки?

— Які справи завадили коту попрацювати?

— Про схожого кота написав вірш сучасний український поет, перекладач Григорій Фалькович. Його твори регулярно публікують у підручниках, дитячих журналах «Пізнайко», «Маленька фея», Маленький розумник» тощо, виходять окремими збірками. У збірці «Про котів та про собак» і було надруковано вірш «Чесний кіт».

— На вашу думку, про що може йтися у цьому вірші?

2) Слухання-перегляд відеозапису вірша «Чесний кіт» (https://youtu.be/hhj-nZ4kJpc).

3) Перевірка первинного сприйняття змісту твору.

— Чи сподобався вам вірш? Що-небудь здивувало, захопило?

— До якого настрою спонукав вірш? Чому?

4) Вправа «Диктор».

Один учень читає текст уголос, решта пошепки читають разом із ним, копіюючи темп і швидкість читання.

5) Поглиблене усвідомлення фактичної інформації.

Бесіда за змістом тексту. Робота в парах. Прийом «Взаємні запитання»

Діти ставлять одне одному взаємні запитання за змістом прочитаного і відповідають на них.

Вправа «Знайди риму»

— Знайдіть і прочитайте рими до слів прямо (мама), ходив (див), гуляти (спати).

— А де заховалась рима до слова літа? (Кота.)

Фізкультхвилинка для очей

Очі щоб відпочивали,

Дивимось ми вліво — вправо.

Потім блимаєм очима.

І знову ними вправо — вліво.

6) Виразне читання вірша окремими учнями.

7) Вправа «Займи позицію» (у класі — три плакати «Достатньо», «Недостатньо», «Не знаю»).

— Як ви гадаєте, чи достатньо в житті, як котику, навчитися тільки спати, їсти, пити та гуляти?

— Станьте біля плаката, що ви обрали. Обґрунтуйте свою позицію.

— Чи не змінив хто-небудь з вас своєї думки? Якщо змінили, перейдіть до того плаката, який виражає вашу думку. Поясніть причини свого переходу.

— Як вважаєте, які аргументи були найбільш переконливими з різних точок зору?

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Рефлексія

Вправа «Незакінчене речення»

·    Мені запам'яталося...

·    Мені сподобалося (не сподобалося)...

·    У мене виникло бажання...

2. Домашнє завдання

— Виразно прочитайте батькам вірші, опрацьовані на уроці.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit