Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020

Чи може існувати спільнота без законів і правил?

Мета уроку: формувати уміння з увагою сприймати усні репліки вчителя й однокласників, уважно вислуховувати думку співрозмовника, висловлювати свій погляд, шануючи гідність інших; об’єднуватись з іншими дітьми у групу для навчання та гри; допомогти учням усвідомити, що спільнота не може існувати без законів і правил; ознайомити учнів з Конституцією України та з’ясувати роль правил і законів у житті людини; вчити розуміти свої обов’язки; виховувати любов до своєї держави.

Обладнання: м’яка іграшка «Бджілка Рудка», картки для роботи в парах, музичний супровід для фізкультхвилинок, виставка літератури «Конституція — основний закон держави»

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

1. Вітання в колі друзів

- Доброго ранку! Діти, коли до вас приходять гості, то в сім’ї свято.

Сьогодні у нашій класній родині таке свято, бо до нас завітали гості. Привітаймо їх і побажаймо доброго ранку.

2. Вправа «Передай любов і радість»

- Учні обнімають один одного і по черзі говорять один одному: « Я тобі передаю любов і радість»

- Молодці. Ми дуже з гарно і злагоджено привіталися. А чому у нас все вийшло правильно? (Бо діяли за правилами).

- Ось, сьогодні ми з вами поговоримо: Чи може спільнота існувати без правил і законів?

3. Гра в колі «Спільнот має бути багато»

- Діти передають м’ячик і наводять приклад однієї спільноти.

4. Щоденні новини

- Послухаємо чергову, яка ознайомить нас з новинами дня.

5. Дитина дня. Вправа «Крісло автора»

- Дитиною дня у нас сьогодні Бондаренко Саша. Але він не один буде розповідати, а разом з матусею Наталією Вадимівною. Тому що дізналися, що їхня сім’я …… у спільноті волонтерів. Надаємо їм слово. (Матуся розповідає про спільноту волонтерів).

ІІ. Актуалізація знань і створення проблемної ситуації.

- Про що ми вже дізналися на попередніх уроках? (Спільноти бувають різними)

- Погляньте. До нас завітала головна героїня казки, яку ми читали.

- Як її звуть? (Рудка)

- А як бджілкам удається працювати злагоджено і збирати багато меду? (У них існують правила)

Фізкультхвилинка під музичний супровід «Танці — зігріванці»

- Давайте разом з Рудкою відпочинемо.

ІІІ. Пошук рішення проблеми

1. Групове заняття

Діти об’єднуються у групи за своїми захопленнями. Кожна група отримує конверт із завданням: показати жестами або мімікою назву групи та визначити правила своєї групи.

2. Презентація своєї спільноти і правил.

Фізкультхвилинка

Під музичний супровід «Україна, моя мила»

3. Розповідь учителя

- Діти, у кожній країні є правила, яких дотримуються всі громадяни. Ці правила називаються законами. Всі закони нашої держави записані ось у цій книзі, яка називається Конституція України. У Конституції записані всі права українців.

4. Робота в парах. Гра «Мислителі»

Прочитати права українців та пояснити, як ви їх розумієте

✵ Усі люди є вільні й рівні у своїй гідності та правах.

✵ Кожен має право на освіту.

✵ Кожен має право на освіту.

✵ Кожному гарантується право та свободу думки і слова.

5. Гра «Шифрувальники»

Розшифруйте повідомлення, закодоване в комірках спільника. Про що вам нагадує бджілка Рудка.

Відповіді дітей.

ІV. Рефлексія

1. Оцініть свою роботу на уроці з допомогою цеглинок lego

2. Продовжіть речення

✵ Я дізнався (дізналась) …

✵ Я зрозумів (зрозуміла) ….

✵ Мені найбільше подобалось ..

Урок закінчився. До побачення.