Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020
Обираю транспорт, який не забруднює повітря
Мета: систематизувати знання про забруднення повітря та його вплив на здоров’я; формувати поняття про вплив транспорту на навколишнє середовище та здоров’я; розвивати екологічну свідомість, відповідальність; виховувати активну громадську позицію щодо збереження екологічної безпеки оточуючого середовища.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник «Я досліджую світ» І. Андрусенко 2 клас НУШ ст. 46-47, зошит з друк. основою ст. 24, ілюстративний матеріал, відео «Екологія землі та повітря», повітряні кульки, картки «Мій настрій в кінці уроку».
Хід уроку
І. Ранкова зустріч.
1. Організаційний момент
2. Вітання
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки.
Працюють голівки,
І сяють усмішки.
3. Доповідь синоптиків:
- Діти, який сьогодні день?
- Який день тижня?
- Який сьогодні місяць?
- Яка пора року?
- Що ви бачите за вікном?
- Яке сьогодні небо?
- Чи є сильний вітер чи дощ?
- Чи замітили ви щось на траві вранці як йшли до школи?
4. Дидактична гра «Сюрприз у коробці».
Учні передають коробочку із предметом усередині.
Намагаються відгадати що там. Ставлять вчителю по черзі питання, на які можна відповідати: «Так», «Ні». (Відгадка — машинка).
II. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
- Що ви знаєте про повітря? (прозоре, безбарвне, не має смаку, без запаху, займає весь простір куди потрапляє, є у воді, пружне, рухається)
- Як можна дізнатися про існування повітря?
- Що таке вітер? Який він буває? (сильний, слабкий, теплий, холодний, пронизливий, легкий)
2. Робота над загадками
1. Через ніс проходить в груди
І виходить знов назад.
Невагоме і прозоре,
А без нього ми ніяк. (повітря)
2. Ні вівса не їм, ні сіна,
Дайте випити бензину,
Всіх я коней обжену,
Куди хочеш побіжу. (машина)
— Ви молодці, дуже уважні діти!
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми дізнаємось про транспорт, який не забруднює повітря.
ІV. Мотивація навчання учнів
1. Робота за ілюстративним матеріалом
- Знайдіть «зайве» зображення в кожній групі картинок.








V. Вивчення нового матеріалу
1. Перегляд відео «Екологія землі та повітря»
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=gX3dRZWN9eQ
2. Робота за підручником (с. 46-47)
— Читаємо інформацію про значення повітря в здоров′ї людини.
— Тренуємось дихати через ніс
Фізкультхвилинка
— Позмагаємось!
— Зачитуємо інформацію про здоровий спосіб життя.
— Розглянемо ілюстрації та визначимо, що забруднює повітря?
VІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота в зошиті з др. основою ст. 24:
- Розглянемо зображення. Хто/що так само, як і люди, потребує чистого повітря? Знайти їх на малюнку і записати назви.
VІІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
1. Вправа «Мій настрій»

2) Рефлексія.
- Що дізналися нового?
- Що найбільше зацікавило?
- Що із вивченого хотів би розповісти друзям вдома?
(Відповіді учнів).