Я досліджую світ 4 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022
Культура поведінки вдома й у школі
Розділ 2. Людина серед людей
Мета: формувати уявлення про культуру поведінки вдома й у школі; виробляти вміння культурно поводитися вдома й у школі, аналізувати, порівнювати і робити висновки, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити оцінні судження; виховувати вміння культурно поводитися, ввічливість.
Обладнання: ілюстрації.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок учнів.
Фронтальне усне опитування.
— Що таке конфлікт?
— Які є причини виникнення конфліктів?
— Які є способи уникнути конфлікту?
— Які мирилки ви вивчили?
ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
— Про яку людину кажуть, що вона культурна? Наведіть приклади вчинків культурної людини.
Культурна людина, у першу чергу, має бути охайною. Вона вміє спілкуватися, використовує слова ввічливості: прошу, будь ласка, добрий день, до побачення, вибачте тощо. Культурна людина завжди скромна, вона не вихваляється, вміє гідно поводитися в різних місцях і ситуаціях.
Сьогодні на уроці ви довідаєтесь, що таке культура поведінки та як культурно поводитися вдома й у школі. Ви будете вчитися моделювати культурну поведінку в різних ситуаціях.
Тема сьогоднішнього уроку: «Культура поведінки вдома й у школі».
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Вступна розповідь з метою формування уявлення про культуру поведінки.
Ви живете в суспільстві серед людей, з якими постійно спілкуєтеся: вдома, у школі, на вулиці, у громадському транспорті, у громадських місцях.
Те, як ви поводитеся із знайомими та незнайомими людьми, свідчить про вашу культуру поведінки.
Культура поведінки — це відображення вашої вихованості. Поводитися культурно означає поводитися так, щоб з тебе брали приклад, а твоя поведінка викликала повагу в навколишніх. Для цього потрібно знати і завжди виконувати правила культурної поведінки.
2. Розповідь з елементами бесіди та роботи в парі (групі) з метою формування уявлення про правила культурної поведінки вдома.
Вдома ви постійно спілкуєтеся із членами своєї сім’ї. Ваша поведінка має бути гідною, такою, щоб в сім’ї не виникали конфлікти.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 22 у підручнику.
3. Розповідь з елементами бесіди та роботи в парі (групі) з метою формування уявлення про правила культурної поведінки в школі.
Ваш другий дім — це школа. У школі, як і вдома, потрібно поводитися культурно.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 23 у підручнику.
V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
1. Робота в зошиті з друкованою основою (с. 14-15).
2. Завдання на застосування знань.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 24 у підручнику.
— Виконайте практичне завдання, запропоноване на с. 24 у підручнику.
VI. Підсумок уроку. Рефлексія.
— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? (Відповіді учнів.)
— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці:
Картка зеленого кольору: «Я зрозумів / зрозуміла! Можу пояснити матеріал іншим».
Картка жовтого кольору: «Мені потрібно трохи більше пояснень».
Картка червоного кольору: «Я не зрозумів / не зрозуміла матеріал».
VII. Завдання додому.
Опрацювати статтю в підручнику на с. 22-24. Дати відповіді на запитання після тексту.