Я досліджую світ 2 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022

Харчування і здоров'я

Мета: узагальнити уявлення про правила здорового харчування; формувати вміння обирати корисні для здоров’я продукти, спостерігати і формулювати висновки, порівнювати, працювати з підручником, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, висловлювати судження; розвивати мислення, спостережливість, бажання пізнавати навколишній світ; виховувати бажання дотримувати правил здорового харчування.

Обладнання: підручник, робочий зошит, сигнальні картки або різнокольорові кубики «Лего».

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Спостереження за змінами в природі.

— Який місяць триває? Яке сьогодні число? Який стан неба? Холодно чи тепло надворі? Чи є опади? Які саме? Чи є вітер?

— Запишіть у таблиці календаря спостережень відповідні умовні знаки.

ІІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок учнів.

Фронтальна бесіда.

— Що ви вивчали на попередньому уроці?

— Які гігієнічні процедури потрібно виконувати щодня зранку й увечері?

— Чому гігієнічні процедури потрібно виконувати щодня зранку й увечері?

— Які гігієнічні процедури ви виконуєте щодня зранку й увечері?

— У яких випадках треба мити руки?

— Чому потрібно постійно стежити за чистотою рук?

— Яких правил догляду за зубами потрібно дотримуватися?

IV. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.

— Навіщо людині харчуватися? (Відповіді учнів.)

— Звідки людина отримує продукти харчування?

Людина — частина живої природи. Як і всім організмам, їй потрібно живитися.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як потрібно харчуватися, щоб рости здоровими. Ви довідаєтеся також, яких правил здорового харчування потрібно дотримуватися. Ви навчитеся обирати корисні для свого здоров’я продукти.

Тема сьогоднішнього уроку: «Харчування і здоров’я».

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда з елементами розповіді та практичної роботи в парі (групі) з метою формування уявлення про корисні та шкідливі для здоров’я продукти харчування.

Харчування — неодмінна умова нашого життя. Їжа дає енергію, необхідну для роботи всіх наших органів. Від того, яку їжу ви вживаєте, залежить, як ви ростете й розвиваєтеся.

Ваша їжа має бути різноманітною — яку отримують і від рослин, і від тварин. У такій їжі містяться корисні для здоров’я поживні речовини та вітаміни. Без вітамінів неможливий нормальний ріст і розвиток організму. Багато вітамінів є в овочах і фруктах.

— Які продукти харчування людина отримує від рослин?

— Які продукти харчування людина отримує від тварин? (Учитель / учителька вислуховує й доповнює відповіді учнів.)

✵ Крупи, хліб, овочі, фрукти, соки, олія, горіхи, гриби — це продукти рослинного походження, їх отримують від рослин.

✵ М’ясо, риба, молоко та молочні вироби (масло, сметана, сир, кефір, йогурт), яйця, ковбаса — це продукти тваринного походження, їх отримують від тварин.

✵ Молоко й молочні продукти зміцнюють кістки та зуби, допомагають рости.

✵ Овочі та фрукти містять багато вітамінів, допомагають бути здоровими.

✵ Хлібобулочні вироби і крупи — джерело енергії для роботи м’язів, мозку і серця.

Проте є продукти, уживання яких потрібно обмежити. Це — чипси, сухарики, солодкі газовані напої, солодощі, копчені, жирні та солоні страви.

— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 17 у підручнику. Назвіть зображені продукти харчування. Які з них корисні для вашого здоров’я, а які — шкідливі?

1-ша група — називає корисні для здоров’я продукти харчування; 2-га група — називає шкідливі для здоров’я продукти харчування.

Здоров’я залежить не лише від того, що ви їсте, а й від того, як часто й коли ви вживаєте їжу. Вам потрібно їсти 4 рази на день. Найкраще вживати їжу завжди в один і той самий час. Якщо дотримуватися цього правила, то перед їдою з’являється апетит, їжа краще засвоюється.

— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 18 у підручнику. О котрій годині у вас має бути сніданок, обід, підвечірок, вечеря?

— Чи дотримуєтеся ви такого розпорядку прийому їжі? (Відповіді учнів.)

2. Бесіда з елементами розповіді з метою формування уявлення про правила здорового харчування.

Щоб бути здоровими, потрібно дотримуватися наступних правил:

✵ уживайте різноманітну та корисну їжу;

✵ їжте 4-5 разів на день у той самий час;

✵ коли їсте, не поспішайте, добре пережовуйте їжу;

✵ не переїдайте;

✵ вечеряйте не пізніше як за 2 години до сну.

— Чи дотримуєтеся ви правил здорового харчування? (Відповіді учнів.)

VI. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

1. Робота в зошиті з друкованою основою.

Виконаємо завдання 1 у зошиті на с. 14.

— Що пропонується зробити? (Позначити цифрами, як часто потрібно вживати вказані в переліку продукти харчування.)

Виконаємо завдання 2 в зошиті на с. 14.

— Що пропонується зробити? (Розгадати кросворд. У виділених клітинках прочитати, що міститься в овочах і фруктах.)

Виконаємо завдання 3 в зошиті на с. 15.

— Що пропонується зробити? (Перевірити, чи дотримуєтеся ви правил здорового харчування. Поставте «+», якщо виконуєте написане.)

Виконаємо завдання 4 в зошиті на с. 15.

— Що пропонується зробити? (Дати відповідь на запитання.)

2. Завдання на застосування знань.

— Чому в народі кажуть: «Як жуєш, так і живеш»?

VII. Підсумок уроку.

— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».

— З якими новими словами ви сьогодні ознайомилися?

— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.

Картка зеленого кольору: «Я зрозумів /зрозуміла! Можу пояснити матеріал іншим».

Картка жовтого кольору: «Мені потрібно трохи більше пояснень».

Картка червоного кольору: «Я не зрозумів / не зрозуміла матеріал!».

VІII. Завдання додому.

Опрацювати статтю в підручнику на с. 17-18.

Провести запропоноване після статті дослідження.