Я досліджую світ 2 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022

Охайність

Мета: формувати уявлення про те, яку людину називають охайною, що робити, щоб бути охайною людиною, вміння спостерігати і формулювати висновки, порівнювати, працювати з підручником, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, висловлювати судження, складати розповіді за ілюстраціями; розвивати мислення, спостережливість; виховувати бажання пізнавати навколишній світ, бути охайною людиною.

Обладнання: підручник, робочий зошит, кольорові олівці, сигнальні картки або різнокольорові кубики «Лего».

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Спостереження за змінами в природі.

— Який місяць триває? Яке сьогодні число? Який стан неба? Холодно чи тепло надворі? Чи є опади? Які саме? Чи є вітер? Запишіть у таблиці календаря спостережень відповідні умовні знаки.

ІІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок учнів.

Фронтальна бесіда.

— Що ви вивчали на попередньому уроці?

— Яку людину називають вихованою?

— Як має поводитися вихована людина? Наведіть приклади поведінки вдома, у школі, громадських місцях, під час спілкування з іншими людьми.

IV. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.

— Які ранкові та вечірні гігієнічні процедури ви виконуєте? Хто складає вдома ваші речі? (Відповіді учнів.)

Вам вже відомо, що для збереження здоров’я, щодня треба виконувати ранкові та вечірні гігієнічні процедури, тримати в чистоті й порядку свій одяг і взуття, підтримувати чистоту й порядок вдома та в школі.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яку людину називають охайною. Ви також довідаєтеся, що потрібно робити, щоб бути охайною людиною. Тема сьогоднішнього уроку: «Охайність».

V. Вивчення нового матеріалу.

Бесіда з елементами розповіді та практичної роботи в парі (групі) з використанням ілюстрацій з метою формування уявлення про охайність та розуміння того, що потрібно робити, щоб бути охайною людиною.

Чи приємно спілкуватися з людиною у невипраному та зім’ятому одязі, у якої брудні руки та нерозчесане волосся? Мабуть, набагато втішніше бачити перед собою чепурну людину в чистому, випрасуваному одязі та вичищеному взутті.

Людина, яка стежить, щоб її тіло, одяг, взуття були чистими, підтримує лад там, де живе, працює чи навчається, є охайною.

— Розгляньте малюнки. на с. 24 в підручнику та дайте відповіді на запитання.

— Кого з дітей можна назвати охайним, а кого — ні? Чому? (Учитель / учителька вислуховує відповіді учнів, узагальнює й доповнює їх.)

— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 25 у підручнику. Користуючись малюнками, розкажіть, що потрібно робити, щоб бути охайним (охайною).

Пам’ятайте, щоб бути охайною людиною, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, стежити за чистотою одягу та взуття, підтримувати лад і чистоту у своїй кімнаті, на робочому місці вдома та в школі.

VI. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

1. Робота в зошиті з друкованою основою.

Виконаємо завдання 1 у зошиті на с. 17.

— Що пропонується зробити? (Позначити «+», якщо виконуєте написане.)

Виконаємо завдання 2 в зошиті на с. 18.

— Що пропонується зробити? (Зафарбувати кружечки в зелений колір, якщо дітей можна назвати охайними, а в червоний — якщо ні. Пояснити, чому ви так вважаєте.)

2. Завдання на застосування знань.

— Чому в народі кажуть: «Кожен хоче прийти туди, де порядок і чистота»?

VII. Підсумок уроку.

— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».

— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.

VIII. Завдання додому.

Опрацювати статтю в підручнику на с. 24-25.

Провести запропоноване після статті дослідження.