Я досліджую світ 2 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022
Кого називають вихованою людиною
Мета: формувати уявлення про те, яку людину називають вихованою, про поведінку вихованої людини, вміння поводитися як вихована людина, спостерігати і формулювати висновки, порівнювати, працювати з підручником, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, висловлювати судження, складати розповіді за ілюстраціями; розвивати мислення, спостережливість, бажання пізнавати навколишній світ; виховувати бажання поводитися як вихована людина.
Обладнання: підручник, робочий зошит, кольорові олівці, сигнальні картки або різнокольорові кубики «Лего».
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Спостереження за змінами в природі.
— Який місяць триває? Яке сьогодні число? Який стан неба? Холодно чи тепло надворі? Чи є опади? Які саме? Чи є вітер? Запишіть у таблиці календаря спостережень відповідні умовні знаки.
ІІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок учнів.
— Доповніть правила успішної командної роботи.
✵ Перед початком роботи потрібно ... (розподілити ролі в команді).
✵ Доручену справу слід виконувати ... (вчасно та ретельно).
✵ У разі потреби належить ... (допомагати іншим).
✵ Одне одного потрібно слухати ... (уважно).
✵ Думку кожного варто ... (поважати).
✵ Працювати потрібно ... (активно).
✵ Якщо хочете щось сказати, треба ... (підняти руку).
IV. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
— Як потрібно поводитися в школі, гостях, громадських місцях? (Відповіді учнів.)
Вам вже відомо, що серед людей потрібно поводитися ввічливо, ставитися з повагою до людей, які вас оточують, не заважати їм. Про людину, яка так поводиться, кажуть, що вона вихована. З вихованою людиною приємно спілкуватися, дружити, працювати та відпочивати.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яку людину називають вихованою. Ви також довідаєтеся, як має поводитися вихована людина.
Тема сьогоднішнього уроку: «Кого називають вихованою людиною».
V. Вивчення нового матеріалу.
Бесіда з елементами розповіді та практичної роботи в парі (групі) з використанням ілюстрацій з метою формування уявлення про поведінку вихованої людини.
Вихованою називають людину, яка вміє гідно поводитися серед людей, є чемною та ввічливою. Вихована людина доброзичлива, вона турбується про те, щоб нікому не заподіяти незручностей.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 22-23 в підручнику. Прочитайте правила товаришування й обговоріть, як ви їх розумієте. Поміркуйте, чи дотримуєтеся ви всіх правил товаришування.
Пам’ятайте: вихована людина вміє гідно поводитися, вона доброзичлива та ставиться до людей з повагою.
VI. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
1. Робота в зошиті з друкованою основою.
Виконаємо завдання 1 у зошиті на с. 16.
— Що пропонується зробити? (Зафарбувати кружечки в зелений колір, якщо дітей можна назвати вихованими, а в червоний — якщо ні. Пояснити, чому ви так вважаєте.)
2. Завдання на застосування знань.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване після статті на с. 23 в підручнику. Обговоріть, чи завжди ваші однокласники поводяться як виховані люди. Наведіть приклади поведінки, які гідні вихованої людини, і які — ні.
VII. Підсумок уроку.
— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».
— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.
VIII. Завдання додому.
Опрацювати статтю в підручнику на с. 22-23.