Я досліджую світ 2 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022
Твої обов'язки вдома
Мета: узагальнити та розширити уявлення про обов’язки дітей вдома; формувати вміння виконувати домашні обов’язки, спостерігати і формулювати висновки, порівнювати, працювати з підручником, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, висловлювати судження, складати розповіді за ілюстраціями; розвивати мислення, спостережливість; виховувати бажання виконувати свої домашні обов’язки.
Обладнання: підручник, робочий зошит, сигнальні картки або різнокольорові кубики «Лего».
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Спостереження за змінами в природі.
— Який місяць триває? Яке сьогодні число? Який стан неба? Холодно чи тепло надворі? Чи є опади? Які саме? Чи є вітер?
— Запишіть у таблиці календаря спостережень відповідні умовні знаки.
ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
— Як ви розумієте слово «обов’язок»? (Відповіді учнів.)
— Якими є ваші обов’язки вдома?
Обов’язок — це зобов’язання перед іншими людьми, які потрібно виконувати. У вас, як у дітей, є свої обов’язки. Найголовнішим обов’язком удома є турбота про всіх, хто живе з вами.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які обов’язки вдома можуть виконувати діти.
Тема сьогоднішнього уроку: «Твої обов’язки вдома».
IV. Вивчення нового матеріалу.
Бесіда з елементами розповіді та практичної роботи в парі (групі) з використанням ілюстрацій з метою формування уявлення про обов’язки, які діти можуть виконувати вдома.
Ваша домівка — це місце, де ви живете, відпочиваєте, навчаєтеся. Щоб удома було зручно й затишно, щоб панувала злагода й любов, усі мають виконувати свої домашні обов’язки.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 4-5 у підручнику. Користуючись малюнками, розкажіть, які обов’язки вдома можуть виконувати діти. Поміркуйте, яка ще домашня робота під силу дітям. (Учитель /учителька вислуховує відповіді учнів, узагальнює й доповнює їх.)
Вам, безумовно, хочеться, щоб у вашому домі було затишно й чисто. Тому оселю потрібно прибирати. І тут ваша допомога дорослим буде дуже доречною.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 5 у підручнику. Користуючись малюнками, розкажіть, яку роботу із прибирання оселі можуть виконувати діти. (Учитель / учителька вислуховує відповіді учнів, узагальнює й доповнює їх.)
Пропилососити, зібрати іграшки, витерти пил з меблів, позамітати, поскладати свій одяг у шафу, доглянути за домашнім улюбленцем, помити підлогу, прибрати своє робоче місце — це справи, які під силу дітям. Ваші рідні й близькі будуть вдячні за допомогу.
— Які ваші домашні обов’язки? Чи завжди ви сумлінно й без нагадувань їх виконуєте?
Отже, виконуючи свої домашні обов’язки, ви проявляєте турботу про своїх рідних і близьких людей.
V. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
Робота в зошиті з друкованою основою.
Виконаємо завдання 1 у зошиті на с. 52.
— Що пропонується зробити? (Дописати речення.)
Виконаємо завдання 2 в зошиті на с. 5.
— Що пропонується зробити? (Позначити «+», які обов’язки ви виконуєте вдома. Дописати, що ще ви робите вдома.)
VI. Підсумок уроку.
— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».
— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.
Картка зеленого кольору: «Я зрозумів /зрозуміла! Можу пояснити матеріал іншим».
Картка жовтого кольору: «Мені потрібно трохи більше пояснень».
Картка червоного кольору: «Я не зрозумів / не зрозуміла матеріал!».
VII. Завдання додому.
Опрацювати статтю в підручнику на с. 4-5. Провести запропоноване після статті дослідження.
2 Я досліджую світ. Робочий зошит для 2 класу закладів загальної середньої освіти. У 2 ч. Ч. 2 / І. Жаркова, Л. Мечник. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2022. — 64 с.