Я досліджую світ 2 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022
Безпека на вулиці
Мета: узагальнити уявлення про правила безпеки на вулиці; формувати вміння поводитися на вулиці безпечно, спостерігати і формулювати висновки, порівнювати, працювати з підручником, встановлювати при- чинно-наслідкові зв’язки, висловлювати судження; розвивати мислення, спостережливість, бажання пізнавати навколишній світ; виховувати бажання дотримуватися правил безпечної поведінки на вулиці.
Обладнання: підручник, робочий зошит, кольорові олівці, сигнальні картки або різнокольорові кубики «Лего».
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Спостереження за змінами в природі.
— Який місяць триває? Яке сьогодні число? Який стан неба? Холодно чи тепло надворі? Чи є опади? Які саме? Чи є вітер?
— Запишіть у таблиці календаря спостережень відповідні умовні знаки.
ІІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок учнів.
Доповніть речення.
✵ Якщо хтось дзвонить у двері, потрібно...
✵ Не можна відчиняти двері.
✵ Друзів чи знайомих можна запрошувати додому лише.
✵ Електроприладами та газовою плитою можна користуватися лише.
✵ Вдома не можна гратися з сірниками,.
✵ Не можна гратися вдома в небезпечних місцях: на балконі,.
✵ Вживати ліки можна лише.
IV. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
— Які небезпечні ситуації можуть виникнути на вулиці? (Відповіді учнів.)
— Які Правила дорожнього руху для пішоходів ви знаєте?
Вулицями й дорогами міст і сіл рухаються автомобілі, автобуси, тролейбуси, трамваї, ходять пішоходи.
На вулиці ви — пішоходи. Коли ви вирушаєте з дому, вам бажають щасливої дороги. Щоб дорога була щасливою, потрібно дотримуватися Правил дорожнього руху для пішоходів, поводитися обачно.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як слід поводитися на вулиці, щоб вашому життю та здоров’ю нічого не загрожувало. Тема сьогоднішнього уроку: «Безпека на вулиці».
V. Вивчення нового матеріалу.
Бесіда з елементами розповіді та практичної роботи в парі (групі) з метою формування уявлення про безпечну поведінку на вулиці.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 87-88 у підручнику. Розгляньте малюнки, прочитайте текст до них та обговоріть, чому така поведінка на вулиці є безпечною.
Отже, щоб на вулиці вам було безпечно, дотримуйтеся Правил дорожнього руху для пішоходів.
VI. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
1. Робота в зошиті з друкованою основою.
Виконаємо завдання 1 у зошиті на с. 46.
— Що пропонується зробити? (Позначити «+» правильну відповідь.)
Виконаємо завдання 2 в зошиті на с. 47.
— Що пропонується зробити? (Зафарбувати відповідні кольори світлофора для пішоходів.)
Виконаємо завдання 3 в зошиті на с. 47.
— Що пропонується зробити? (Зафарбувати стрілки, якими позначено безпечний спосіб переходу перехрестя.)
2. Завдання на застосування знань.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване після статті на с. 88 у підручнику. Обговоріть, якими можуть бути наслідки недотримання Правил дорожнього руху для пішоходів на вулиці.
VII. Підсумок уроку.
— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».
— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.
Картка зеленого кольору: «Я зрозумів /зрозуміла! Можу пояснити матеріал іншим».
Картка жовтого кольору: «Мені потрібно трохи більше пояснень».
Картка червоного кольору: «Я не зрозумів / не зрозуміла матеріал!».
VIII. Завдання додому.
Опрацювати статтю в підручнику на с. 87-88.