Я досліджую світ 2 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022
Безпека вдома
Мета: узагальнити уявлення про правила безпеки вдома; формувати вміння поводитися вдома безпечно, спостерігати і формулювати висновки, порівнювати, працювати з підручником, встановлювати причинно- наслідкові зв’язки, висловлювати судження; розвивати мислення, спостережливість, бажання пізнавати навколишній світ; виховувати бажання дотримуватися правил безпечної поведінки вдома.
Обладнання: підручник, робочий зошит, кольорові олівці, сигнальні картки або різнокольорові кубики «Лего».
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Спостереження за змінами в природі.
— Який місяць триває? Яке сьогодні число? Який стан неба? Холодно чи тепло надворі? Чи є опади? Які саме? Чи є вітер?
— Запишіть у таблиці календаря спостережень відповідні умовні знаки.
ІІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок учнів.
Фронтальна бесіда.
— Що ви вивчали на попередньому уроці?
— Які ситуації називають безпечними?
— Наведіть приклади безпечних ситуацій.
— Які ситуації називають небезпечними?
— Наведіть приклади небезпечних ситуацій.
— Як потрібно діяти, щоб уникати небезпечних ситуацій?
— Що допомагає уникати небезпечних ситуацій?
IV. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
— Що у вас вдома може становити небезпеку для вашого життя та здоров’я? (Відповіді учнів.)
Електроприлади, газова плита, балкон, вікно, сірники, ліки, інструменти, небезпечні речовини, водопровідні мережі, опалення — усе це за деяких умов може становити небезпеку, особливо коли ви залишаєтеся наодинці вдома.
Небезпека може прийти і ззовні, коли незнайомі люди дзвонять у двері вашого помешкання.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як потрібно поводитися вдома, щоб вашому життю та здоров’ю нічого не загрожувало.
Тема сьогоднішнього уроку: «Безпека вдома».
V. Вивчення нового матеріалу.
Бесіда з елементами розповіді та практичної роботи в парі (групі) з метою формування уявлення про безпечну поведінку вдома.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 85-86 у підручнику. Розгляньте малюнки, прочитайте текст до них та обговоріть, чому така поведінка вдома є безпечною.
Отже, щоб вдома почуватися безпечно, дотримуйтеся правил безпечної поведінки.
VІ. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
1. Робота в зошиті з друкованою основою.
Виконаємо завдання 1 у зошиті на с. 45.
— Що пропонується зробити? (Зафарбувати кружечки в зелений колір, якщо поведінка дітей є безпечною, а в червоний — якщо ні. Пояснити, чому ви так вважаєте.)
2. Завдання на застосування знань.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване після статті на с. 86 у підручнику. Обговоріть, які ще небезпечні ситуації можуть виникнути вдома.
Що потрібно робити, щоб уникнути небезпечних ситуацій удома?
VII. Підсумок уроку.
— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Відповідь розпочніть словами «Сьогодні на уроці я дізнався / дізналася, що...».
— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.
Картка зеленого кольору: «Я зрозумів /зрозуміла! Можу пояснити матеріал іншим».
Картка жовтого кольору: «Мені потрібно трохи більше пояснень».
Картка червоного кольору: «Я не зрозумів /не зрозуміла матеріал!».
VIII. Завдання додому.
Опрацювати статтю в підручнику на с. 85-86.