Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська мова 3 клас - Розробки уроків - Надія Кравцова, Ольга Придаток 2021
Будова тексту. Тема і мета тексту
Мета: повторити та узагальнити відомості про будову тексту, удосконалювати уміння визначати тему тексту, з якою метою написаний текст; розвивати спостережливість, критичне мислення; виховувати бажання досліджувати, робити винаходи.
Обладнання: картки.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі. мовно-літературна.
Перебіг уроку
I. Вступна частина. Організація класу.
II. Основна частина.
1. Актуалізація опорних знань.
Вправа «Продовж речення».
Текст — це ... .
2. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа «Мозковий штурм».
— Діти, які свята ви знаєте?
Диктант з самоперевіркою.
Сімнадцятого січня в усьому світі відзначають День дитячих винаходів або День дітей — винахідників.
— Складіть із виділених букв слово. (Текст)
3. Повідомлення теми та завдань уроку.
4. Повторення вивченого матеріалу.
Каліграфічна хвилинка.
Письмо з'єднань та слова винахідник, винахідниця.
Вправа «Знаю. Хочу дізнатися. Дізнаюсь».
— Що ви знаєте про дітей, яких ми називаємо винахідниками та винахідницями? Заповнення перших двох колонок таблиці.
З |
Х |
Д |
5. Вивчення нового матеріалу.
Робота з підручником (с. 118-120). Виконання вправи 333. Читання тексту.
Вправа «Попс-формула».
Твердження. Я прочитав / прочитала текст.
П (позиція) — Я вважаю, що .
О (обґрунтування) — Тому що .
П (приклад) — Я можу довести це на прикладі .
С (судження) — Виходячи з цього, я роблю висновок про те, що .
Ознайомлення з правилом. Діти пригадують, з яких частин складається текст, як визначити тему та мету тексту.
Виконання вправи 334. Читання тексту.
Використання стратегії «Ромашка Блума». Робота в групах.
Орієнтовні запитання
Просте. Про який винахід розповідається у тексті?
Уточнююче. Я можу помилитися, але, здається, пластилін був винайдений випадково?
Пояснююче. Як Клео Маквікер винайшла пластилін?
Творче. Чи винаходили ви що-небудь?
Оціночне. Як ви гадаєте, корисним чи шкідливим був винахід дівчинки?
Практичне. Як часто ви ліпите пластиліном?
Діти визначають тему та мету тексту, ділять текст на частини, списують зачин.
Фізкультхвилинка.
Виконання вправи 335.
Дискусійна сітка Елвермана або «павутинка» дискусії
ТАК |
ПРОБЛЕМА |
НІ |
Так, |
Чи полюбляєш ти морозиво? |
Ні, |
ВИСНОВОК |
Читання з передбаченням. Діти визначають тему та мету тексту, ділять текст на частини, списують кінцівку.
Використання стратегії «РАФТ». Робота в парах.
Учні складають невеличкі висловлювання.
Зразок. Роль — діти. Аудиторія — Френк. Формат — sms-повідомлення. Тема — подяка.
Дякую тобі, Френку, за чудовий винахід.
6. Закріплення матеріалу.
Робота у зошиті з друкованою основою.
Виконання завдання 150, відповідь на запитання Чомучки (с. 79).
Виконання завдання 151 (с. 80).
Робота з картками.
Картка 1.
1. Про який винахід ти прочитав / прочитала? Чим він був корисним?
2. Перестав абзаци так, щоб утворився текст. Спиши зачин.
Сьогодні, майже два століття по тому, шрифт Брайля адаптований для безлічі мов і є безцінним інструментом навчання та комунікації незрячих людей.
Хлопчик Луї Брайль став відомим на весь світ завдяки створенню шрифту, названим його прізвищем. За допомогою цього шрифту незрячі люди можуть читати й писати.
Юний винахідник втратив зір у восьмирічному віці. До 15 років Луї розробив рельєфно- крапковий тактильний шрифт, за допомогою якого розпізнавати символи можна було одним дотиком пальця. Тим самим він змінив життя мільйонів.
Картка 2.
— Прочитай текст. Яка його тема? З якою метою він написаний?
Софія Петришин, випускниця школи-ліцею «Оріяна», винайшла прилад, який перетворює цифрову інформацію на шрифт Брайля для незрячих.
Ним можна користуватись у будь-якому місці перебування. Працює пристрій за таким принципом: людина записує текст, скидає його на SD-картку, при підключенні приладу до джерела живлення незряча особа обирає потрібний їй файл і зчитує його за методом шрифту Брайля. Тобто, тримаючи руку на пристрої, читає текст.
Її винахід уже був оцінений на Всеукраїнському науково-технічному конкурсі «Інтел Техно». 23 сторінки своєї наукової праці Софія з української мови самостійно переклала на англійську, щоб взяти участь в Олімпіаді геніїв у Нью-Йорку.
ІІІ. Заключна частина.
1. Рефлексія.
Вправа «Знаю. Хочу дізнатися. Дізнаюсь».
— Що ви знаєте про дітей, яких ми називаємо винахідниками та винахідницями? Заповнення останньої колонки таблиці.
З |
Х |
Д |
2. Домашнє завдання.
Виконати вправу 336 (с. 120). Інструктаж до домашнього завдання.