Розробки уроків до підручника А. Заїки, С. Тарнавської «Математика. 3 клас» - Антоніна Заїка, Світлана Тарнавська 2021

Урок № 53. Перевір себе
І семестр

(Читання і запис багатоцифрових чисел. Сума розрядних доданків багатоцифрових чисел. Розв'язування рівнянь. Додавання і віднімання розрядних багатоцифрових чисел)

(с. підручника 111-112; с. зошита 61)

Мета. Формувати вміння виконувати завдання і здійснювати самоконтроль і самооцінювання власних освітніх результатів.

Ключові поняття, терміни, математичні компетентності. Читання і запис багатоцифрових чисел. Розв'язування рівнянь, що містять багатоцифрові числа. Обчислення значень виразів: порядок дій.

Повторення, закріплення та поглиблення вивченого. Нумерація багатоцифрових чисел. Розрядних склад багатоцифрових чисел. Рівняння. Корінь рівняння. Розв'язування рівнянь. Дії з розрядними багатоцифровими числами.

Обладнання, засоби навчання. Циркуль, лінійка.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

а) Створення позитивного та ділового настрою учнів.

б) Розминка, ранкова зустріч.

в) Утворення пар, груп учнів для колективної роботи.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. С. 111. № 589.

2. С. 111. № 590.

Додатково.

ІІІ. Повідомлення теми, формулювання мети і завдань уроку

(Визначення основної мети і завдань відповідно до теми уроку вчителем / учителькою із залученням учнів)

ІV. Актуалізація і корекція опорних знань та чуттєвого досвіду учнів. Повторення і закріплення вивченого матеріалу. Перевірка власних навчальних досягнень.

1. Робота в зошиті. № 1. С. 61. Робота в парах. Записування пропущених чисел на числовій прямій. Формування вміння читати і називати числа.

2. Робота в зошиті. № 2. С. 61. Робота в парах. Визначення закономірностей подачі чисел в таблиці (по горизонталі і вертикалі).

Відповідь. По горизонталі — зменшення чисел на 1, по вертикалі (І таблиця — зменшення числа на 10, ІІ таблиця — зменшення числа на 100).

3. Робота в зошиті. № 3. С. 61. Робота в парах. Розпізнавання чисел за їх ознаками. Повторення нумерації чисел.

Додаткові запитання і завдання.

V. Руханка.

VІ. Актуалізація і корекція опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.

Повторення і закріплення вивченого матеріалу. Перевірка власних навчальних досягнень (продовження).

1. С. 111. № 592. Робота в парах. Записуваня чисел у порядку їх збільшення. Читання ряду чисел зліва направо і справа наліво.

2. С. 111. № 593. Робота в парах. Добір розв'язків нерівностей з поданих чисел. Аргументація добору, пояснення.

3. С. 111. № 594. Робота в парах. Записування чисел цифрами, їх читання.

4. Робота в зошиті. № 4. С. 61. Робота в парах. Розв'язування задачі з логічним навантаженням з використанням схеми. Аналіз задачі за схемою.

Примітка - порада. Задача на припущення. Обов'язково після розв'язання запропонуйте виконати перевірку (будь-яким способом).

VІІ. Руханка.

VІІІ. Актуалізація і корекція опорних знань та чуттєвого досвіду учнів. Повторення і закріплення вивченого матеріалу. Перевірка власних навчальних досягнень (продовження).

1. С. 111. № 595. Індивідуальна робота (під керівництвом учителя / учительки).

2. С. 111. № 596. Робота в парах. Читання рівнянь. Порівняння видів рівнянь обох стовпчиків. Розв'язування рівнянь з коментуванням (на дошці і в зошитах).

3. С. 112. № 597. Математичний самодиктант. Обчислення суми трьох доданків. Самоперевірка і самооцінювання.

4. С. 112. № 598. Робота в парах. Обчислення периметра правильного шестикутника.

Творча робота. Додаткові завдання.

IX. Вивчення, повторення і закріплення геометричного матеріалу.

С. 112. № 602. Робота в парах. Побудова правильного шестикутника за допомогою циркуля і лінійки.

X. Резерв.

С. 61. № 5 Робочого зошита, завдання № 599 на с. 112 підручника.

XI. Підсумок уроку.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності.

Коротке повторення суті / змісту здобутих математичних знань.

Самооцінювання і взаємооцінювання результатів навчальної діяльності учнів на уроці.

Оцінні судження вчителя / учительки щодо процесу навчання та досягнень учнів / учениць на уроці.

XII. Домашнє завдання.

С. 112. № 600.

С. 112. № 601.

Інструктаж.