Конспекти уроків - Математика 3 клас - Частина 1 до підручника Н. П. Листопад - Т. М. Бондар 2021

Урок 14. Компоненти ділення. Знаходження невідомого діленого. Розв'язування задач. Запис та обчислення значень виразів. Вирази зі змінною
Розділ 1. Повторення вивченого в 2-му класі

Мета: актуалізувати знання учнів про компоненти дії ділення, знаходження невідомого дільника; формувати вміння обчислювати значення виразів зі змінною та розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення учнів; виховувати старанність, товариськість.

Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

Стали, діти, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

2. Перевірка домашнього завдання (с. 21, № 120, 121)

— Поясніть розв'язання задачі.

— Які відповіді ви отримали, обчислюючи вирази?

3. Усне опитування

— Назвіть:

· найменше натуральне число;

· найбільше одноцифрове число;

· найбільше двоцифрове число;

· найменше двоцифрове число;

· число, що має «сусідів» 39 і 41;

· попереднє число від 80;

· наступне число за 29.

4. Каліграфічна хвилинка

— Назвіть сусіднє число до числа 1, що не є натуральним. Напишіть його каліграфічно. (Число 0.)

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Актуалізація знань про переставний закон множення (с. 21, № 122)

— Розгляньте перший і другий стовпчик. Чи зміниться результат, якщо множники поміняти місцями?

— Розгляньте третій стовпчик. Яка дія буде першою у першому виразі? Яку дію виконаємо першою у другому виразі? Обчисліть вирази. Чи змінився результат?

— Обчисліть вирази в останньому стовпчику.

2. Формування вмінь називати компоненти дії ділення та знаходити невідомий дільник

1) Виконання завдання № 123 (с. 21).

— Пригадайте, як називаються компоненти дії ділення.

— Як обчислити ділене? (Частку помножити на дільник.)

2) Виконання завдання № 124 (с. 21).

— Який компонент сховали зірочки?

— Замініть зірочки числами.

Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири, п'ять —

Треба вправи починать.

Раз, два, три, чотири —

Руки в боки, два підскоки.

Раз, два, три —

Нові вправи почали:

Нахил вправо, нахил вліво,

Вгору, вниз подивись,

До роботи знов берись.

3. Удосконалення вмінь розв'язувати задачі

1) Виконання завдання № 125 (с. 21).

— На скільки букетів розділили всі квіти? Скільки в кожному букеті квіток? Скільки букетів отримали? Що запитується в задачі?

2) Виконання завдання № 126 (с. 22).

— Скільки персиків потрібно для приготування однієї порції фруктового салату? Скільки порцій приготували? Скільки персиків залишилося? Що запитується в задачі?

— Скільки персиків використали для фруктового салату?

— Скільки персиків було спочатку?

4. Розвиток умінь працювати з виразами зі змінною (с. 22, № 127). Самостійна робота

Взаємоперевірка — в парах.

5. Формування вмінь записувати вирази та обчислювати їхні значення (с. 22, № 128)

Вирази:

56 + 8 • 0 = 56 + 0 = 56

24 : (5 - 2) = 24 : 3 = 8

(3 • 4) : 2 = 12 : 2 = 6

(15 : 3) • 2 = 5 • 2 = 10

6. Логічна задача

У віночку Галинки є 7 стрічок, біла стрічка — посередині. Скільки стрічок є ліворуч від білої стрічки? (Ліворуч 3 і праворуч 3.)

7. Актуалізація знань про кратне порівняння чисел

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Пояснення домашнього завдання (с. 22, № 129, 130)

2. Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення»

— Продовжте речення:

· На уроці я навчився(лася)...

· Мені було легко виконувати такі завдання...

· Я вагався(лася) та був невпевнений(на), коли...