Конспекти уроків - Математика 2 клас - Частина 2 до підручника С. О. Скворцової - Т. М. Бондар 2020

Урок 88. Розв'язуємо задачі на знаходження третього числа за сумою двох чисел
Розділ 4. Додаємо і віднімаємо числа з переходом через розряд у межах 100

Мета: актуалізувати вміння розв'язувати прості задачі на знаходження третього числа за сумою двох даних чисел; на прикладі цих задач формувати загальне вміння розв'язувати складені задачі; формувати вміння додавати та віднімати числа частинами двома способами; розвивати логічне мислення; поповнювати словниковий запас учнів; стимулювати інтерес до вивчення математики.

Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал, цеглинки LEGO.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам починати

Кличе в подорож дзвінок.

2. Перевірка домашнього завдання (с. 89, № 2)

Вправа «Кольорова доріжка»

— Які відповіді ви отримали, обчислюючи приклади?

Шифр

Червоний

Оранжевий

Жовтий

Зелений

Блакитний

Синій

8

12

16

26

62

74

Виконана робота

Червоний

Синій

Жовтий

Блакитний

8

74

16

62

— Поясніть два способи розв'язання.

3. Усні обчислення

— Полічіть, додаючи число 5.

4. Каліграфічна хвилинка

— Послухайте віршик. Напишіть цифру, про яку йдеться.

Цифра дев'ять, як годиться,

Має кругленьке обличчя,

Заокруглений бочок

Та ще й хвостик, як гачок.

— Назвіть усі двоцифрові числа, що мають у розряді десятків цифру 9.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Удосконалення вмінь обчислювати кругові вирази

— Допоможіть гелікоптеру пролетіти серед хмар. Обчисліть кругові вирази.

Фізкультхвилинка

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки,

Поскачи на місці трохи.

Руки ззаду покладемо,

Головою повернемо.

Разом присядемо

І за парти сядемо.

2. Формування вмінь розв'язувати задачі (с. 90, № 1)

— Прочитайте умову першої задачі. Виділіть ключові слова задачі. (І печера, ІІ печера.) Що позначає число 9? (Скільки кажанів жило у І печері.) Що позначає число 14? (Скільки кажанів жило в другій печері.) Що сказано про третю печеру? (У третій стільки, скільки в першій і другій разом.) Яке запитання задачі? Щоб відповісти на це запитання, що нам варто знати? (Скільки всього було кажанів у двох печерах.) Якою арифметичною дією відповімо на це запитання? (Додаванням.) Чи можемо ми зараз відповісти на головне запитання задачі? Запишіть умову та розв'язання задачі.

— Прочитайте умову другої задачі. Що відомо про першу печеру? (В ній живе 9 кажанів.) Скільки кажанів живе у другій печері? (На 5 більше.) Що відомо про третю печеру? Яке запитання задачі? Чим друга задача відрізняється від першої? Чи можемо одразу відповісти на запитання задачі? Чому? (Необхідно дізнатися, скільки кажанів живе у другій печері.) Якою арифметичною дією відповімо на запитання задачі? (Додаванням.) Чи можемо ми відповісти на головне запитання задачі? Запишіть умову та розв'язання задачі.

3. Удосконалення вмінь обчислювати значення виразів зі змінною (завдання на основі підручника, с. 90, № 2)

— Нагодуйте коня. Обчисліть значення виразу.

4. Удосконалення вмінь подавати величини в зазначених одиницях вимірювання. Групова робота

Група 1. Перетворіть одиниці вимірювання.

7 м 2 дм = ___ дм 4 дм = ___ см 6 дм = ___ см

6 дм 3 см = ___ см 5 дм = ___ см 8 дм = ___ см

Група 2. Перетворіть одиниці вимірювання.

1 м = ___ см  70 см = ___ дм 60 см = ___ дм

8 м 2 дм = ___ дм 90 см = ___ дм 40 см = ___ дм

Група 3. Перетворіть одиниці вимірювання.

2 м = ____дм  9 дм 1 см = ___см 8 дм = ____ см

7 дм = ___ см  3 дм 2 см = ___ см 7 дм 9 см = __ см

Група 4. Перетворіть одиниці вимірювання.

7 м = ____дм  6 дм 1 см = ___см  3 дм = ____ см

9 дм = ___ см  4 дм 7 см = ___ см 7 дм 9 см = __ см

5. Формування вмінь порівнювати математичний вираз і число; порівнювати математичні вирази; додавати і віднімати числа, подані в десятках. Робота в парах

Вправа «Склади вежу» з використанням цеглинок LEGO

— Постав знак порівняння: більше, менше, дорівнює.

Шифр

Знак «більше» — синій колір, знак «менше» — оранжевий, знак «дорівнює» — зелений.

Виконане завдання

оранжевий

синій

синій

зелений

оранжевий

зелений

6. Логічна вправа з геометричним матеріалом

— Назвіть фігури, зображені на малюнку.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Пояснення домашнього завдання (с. 90, № 2)

2. Підсумок уроку. Рефлексія

— Оцініть свою роботу на уроці.

· Мій настрій наприкінці уроку:

· Завдання на уроці для мене були:

O Дуже легкі

O Легкі

O Складні

O Дуже складні

O Не знаю

· Чи достатньо мною докладено зусиль на уроці?