Літературне читання 4 клас - Розробки уроків до підручника А. Савчук - Алла Савчук 2021

Урок 45. Алла Корсунь «Імена України в космосі». Сашко Дерманський «Кого беруть у космонавти»
Наша самобутність
Україна з давніх часів до сьогодення

Мета. Ознайомити учнів зі статтею Алли Корсунь «Імена України в космосі» та віршем Сашка Дерманського «Кого беруть у космонавти»; удосконалювати навички виразного читання, вмілого використання інтонацій у мовленні; навчати формувати оцінні судження; збагачувати словниковий запас. Розвивати критичне мислення, творчі здібності, мовлення. Виховувати бажання вчитися, пізнавальні інтереси.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Вправа «Очікування».

2. Мотивація навчальної діяльності.

✵ Вправа «Дешифрувальник».

— Складіть і прочитайте слова. З'ясуйте, що означає кожне слово.


а

б

в

г

1

н

о

с

т

2

к

м

в

а

Код 1: 2а, 1б, 1в, 2б, 1б, 1в (космос);

Код 2: 2а, 1б, 1в, 2б, 1б, 1а, 2г, 2в, 1г (космонавт).

II. Основна частина.

1. Робота над статтею Алли Корсунь «Імена України в космосі» (с. 55-56).

✵ Робота з медіа (с. 55.)

Учитель / учителька пропонує «побувати» у віртуальній мандрівці, переглянути відео.

— Що нового ви дізналися? Яка інформація була знайома?

✵ «Щоденні 5». Слухаю і розумію.

Учитель / учителька виразно читає статтю, цікавиться, який настрій учнів після слухання.

✵ «Щоденні 5». Читаю для себе.

Учні самостійно упівголоса перечитують статтю. Добирають по два запитання за змістом прочитаного. Ставлять їх однокласникам або вчителеві / вчительці.

✵ Виконання завдань, поданих після тексту на с. 57.

2. Робота над віршем Сашка Дерманського «Кого беруть у космонавти» (с. 57).

✵ «Щоденні 5». Слухаю і розумію.

Учитель / учителька виразно читає вірш.

— Що ви відчуваєте після слухання вірша?

Учні сигналізують цеглинками LEGO: жовта — гордість, блакитна — смуток, червона — радість, зелена — захоплення, синя — здивування, помаранчева — жаль.

✵ Самостійне читання вірша.

— Прочитайте вірш упівголоса. Визначте, у якому темпі, з якою інтонацією треба читати вірш.

— Який загальний настрій вірша? (Жартівливий, бадьорий, позитивний, оптимістичний...)

— Чи всіх беруть у космонавти?

— Скільки строф у вірші? З якою інтонацією потрібно читати кожну строфу?

✵ Виконання завдань, поданих після вірша на с. 57.

III. Заключна частина.

1. Рефлексія.

— Чи справдилися ваші очікування від уроку?

2. Домашнє завдання.

Виконати завдання на вибір.

o Дібрати фотографії для створення статті в газету «Космонавти України».

o Дібрати матеріал для створення стінгазети «Україна та космонавтика».