Читання 3 клас. Розробки уроків до підручника А. Савчук - А. Савчук 2020
Урок 112. Урок позакласного читання на тему «Літо - прекрасна пора»
Найдорожче, що ми маєм, - це дружна і міцна сім'я
Мета. Ознайомити учнів з творами на літню тематику; вчити аналізувати твори, вчинки головних персонажів, виділяти в текстах головне та другорядне; удосконалювати навички свідомого, виразного читання прозових та поетичних творів, збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати критичне мислення, творчі здібності, мовлення. Виховувати любов до читання.
Перебіг уроку
І. Вступна частина.
1. Емоційне налаштування.
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
Вправа «Лабіринт».
— «Пройдіть» лабіринт, прочитайте вислів. (Літо — прекрасна пора.)

— Як ви розумієте цей вислів?
— Чи погоджуєтеся ви з цією думкою?
ІІ. Основна частина.
1. Повідомлення теми і завдань уроку.
— Сьогоднішній урок позакласного читання ми присвятимо літу.
— Чи любите ви літо? Чому?
2. Актуалізація опорних знань.
— Який твір про літо ви прочитали вдома?
— Це окрема книга чи твір, поміщений у збірку?
— Хто автор твору?
— Хто автор ілюстрацій?
— Де і коли видана книга?
— Доведіть, що прочитаний вами твір — оповідання, повість, казка, легенда тощо.
3. Обговорення прочитаних творів.
Робота в групах.
Учні стисло переказують зміст прочитаних творів.
4. Читання та обговорення нових творів.
— Оберіть на виставці книгу, яка вам сподобалася. Поясніть, чим вас привабила книга: назвою, художнім оформленням, прізвищем автора тощо.
Кожна група обирає для читання книгу чи періодичне видання.
• Вправа «Магічний кубик».
• |
Яка частина твору тобі сподобалася найбільше? |
• • |
Про що цей твір? |
• • • |
Що нового ти дізнався / дізналася з твору? |
• • • • |
Які нові слова тобі запам'яталися? |
• • • • • |
Які запитання ти хочеш поставити друзям? |
• • • • • • |
Чому цей твір варто прочитати іншим дітям? |
ІІІ. Заключна частина.
Рефлексія.
— Чи справдилися ваші очікування від уроку?
— Які книги ви плануєте прочитати влітку?