«Я досліджую світ» Навчальний зошит для 3-го класу - Інтегрована тема “Світ невідомий” - О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко, О. Волошенюк 2019


Чи багато невідомого навколо?

1. Наближаючись до місця зупинки, жевжики побачили величезну кіль­кість птахів. Розглянь їхні зображення і скажи, що може об’єднувати цих тварин на одній території. Найцікавіші версії запиши.

2. Пригадай, що ти вже знаєш про птахів, і розгадай завдання вікторини. Зі старту рухайся від одного запитання до іншого та дійди до фінішу. На шляху тобі траплятимуться букви зашифрованої географічної наз­ви. Після кожного ходу «збирай» їх і записуй. Якщо подолаєш маршрут правильно, з виписаних літер утвориться назва місцевості, у якій гніз­диться багато унікальних пташок. Якщо ж назва не склалася, шукай помилку і спробуй ще раз пройти весь шлях.

3. Оціни свої вміння розгадувати вікторину.

4. Переглянь відео про унікальний куточок природи Миколаївщини. Які факти тебе найбільше зацікавили, а яких бракувало? Запиши.

svitdovkola.org/pilot/3/media5-2

Завдяки неповторному клі­мату Кінбурнська коса є міс­цем гніздування й зимівлі бага­тьох птахів. З одного боку косу омивають солоні морські води, з іншого — прісні води Дніпра.

5. З’єднай числа у порядку зростання і впізнай птаха, що є символом Національного природного парку «Білобережжя Святослава» на тери­торії Кінбурнської коси.

6. Прочитай відповіді орнітолога на запитання про рожевого пелікана. Поміркуй, якими були запитання. Сформулюй і запиши їх.

7. Відомо, що Кінбурнська коса — місце масової зимівлі лебедів. Лебідь — один із найбільших птахів України. Відомо 6 видів лебедів. Вони мо­жуть літати на висоті 8 км. Самка лебедя відкладає 5-7 яєць, із яких через 32-36 днів вилуплюються пташенята. Маленькі лебеді мають сіре забарвлення, білими вони стають на 4-му році життя.

✵ Склади задачу про лебедів, використовуючи наявні числові дані.

✵ Розв’яжи задачу, яку склав хтось із твоїх однокласників.

8. Зроби лебедя в техніці оригамі.

9. Про що могли б спілкуватися між собою птахи під час зимівлі на Кінбурнській косі? Інсценізуй разом з однокласниками таку розмову.

10. Узимку птахам складно добувати їжу, тому люди їх підгодовують. Роз­глянь плакат і дай відповіді на запитання.

Важливо щодня давати пташкам достатньо їжі, аби вони вже не шукали її самостійно.

ТАК

НІ

Усім пташкам до смаку різноманітне несолене насіння.

ТАК

НІ

Синички люблять сало, і найкращим смаколиком для них стануть підсолені шматочки.

ТАК

НІ

Пташок не можна підгодовувати крихтами свіжого хліба.

ТАК

НІ

11. Зроби для пташок оригінальну годівничку. Як ти гадаєш, хто до неї прилетить?

12. Прогулюючись Миколаєвом, Денис звернув увагу на «морські» назви. Запиши три припущення, чому їх у місті так багато.

13. Денис вирішив, що Миколаїв — місто кораблів. Для перевірки власної гіпотези хлопчик відвідав Музей суднобудування і флоту. Дениса вра­зила розповідь екскурсовода про перший корабель, збудований у Ми­колаєві — вітрильний фрегат «Святий Миколай». Скільки місяців будували корабель, якщо розпочали його створення 5 січня, а спустили на воду — 25 серпня? Обчисли, скільки днів тривали роботи.

14. Вияви закономірність і продовж ряд.

15. Дідусь Дениса пригадав, як у дитинстві вони з друзями грали в «Морсь­кий бій», і навчив цієї гри онука. Довідайся в дорослих правила цієї гри і пограй у неї зі своїми друзями.

16. Денис отримав смс-повідомлення. Прочитай його і порадь хлопчикові, як поводитися в такій ситуації. Запиши свої поради.

Пам’ятай: так діють телефонні шахраї!

Не приймай поспішного рішення — перевір інформацію. Для цього звернися до дорослого, якому довіряєш. Найкращий спосіб протидіяти шахраям — ігнорувати їх.