Я досліджую світ розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2022
Весна
Мета: ознайомити учнів із весняними явищами у неживій природі, вчити мислити,спостерігати, характеризувати ознаки неживої природи навесні, виховувати бажання оберігати природу,формувати почуття любові до неї
Хід уроку
I. Організаційний етап
1. Вітання
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Сіли, встали, встали, сіли,
Бачте, як розвеселили.
Стало сонце танцювати,
Нас до танцю припрошати.
Нумо, разом, нумо, всі
Потанцюймо по росі!
2. Релаксаційна хвилинка
(включаємо звуки водоспаду)
ВОДОСПАД
- Сідаємо зручніше. Закриваємо очі. Дихаємо спокійно та рівно. Дамо нашим ногам та рукам відпочити, простягнемо їх та розслабимо. Давайте помовчимо та прислухаємось до звуків навколо себе… (пауза).
- Уявіть собі, що ви стоїте біля водоспаду. Чудовий день, блакитне небо, тепле сонце. Гірське повітря свіже та приємне. Ви дихаєте легко та вільно. Ви відчуваєте, як все тіло стає м’яким та розслабленим. Цей чарівний водоспад з білого світла обтікає все ваше тіло. Ви відчуваєте себе абсолютно спокійно і з кожним подихом ви все сильніше розслабляєтесь. А тепер потягніться і на рахунок «три» відкрийте очі. Чарівне світло заповнило вас свіжими силами та енергією.
- Діти, ось нам голуб приніс лист від невідомої особи. Цікаво, хто це? Виконаємо завдання, дізнаємося хто.
- Прочитайте виразно з інтонацією віршики:
В. Коломієць «Весняночка»
Зима зустріла дівчину
З фіалками в руках.
Спинилася, прошамкала-
Гарнесенька яка?
І. Франко «Надійшла весна»
Надійшла весна прекрасна
Багатоцвітна, тепла, ясна
Наче дівчина в вінку.
Зацвіли луги, діброви.
Повно гомону, розмови
І пісень в чагарнику.

- Діти, так про кого йде мова?
- Хто ця дівчина прекрасна? Звичайно, це весна. Ось хто нам прислав листа. Автори віршів порівнюють весну з молодою дівчиною.
- Діти, слухаючи вірші, оповідання про весну, я всім серцем відчула прихід весни. Її мелодію. А ви як? Вона йде, вона скрізь: у деревцях, у повітрі, у сонячному промені.
(Учениця читає вірш)
ІІ. Щоденні новини
Розповідь вчителя
- Про неї кажуть: гарна, примхлива, дощова, холодна, тепла. Можна було б дібрати ще багато слів для її характеристики. Ми стикаємося з цим поняттям щодня. Саме її стан підказує, що слід одягати виходячи з дому. А ще дізнатися про неї допоможе правильно прочитаний акровірш.
По телевізору щодня,
О тій самій годині
Готуйся слухати прогноз.
Ой дощик буде нині!
До школи йдеш чи в іншу путь,
А парасольку незабудь.
- Про що йдеться? Правильно, про погоду.
Сьогодні ___________
Число_________
Місяць_______
Погода_________
- Молодці.
ІІІ. Обмін інформацією
- Як впізнати весну?
- Як приходить весна?
- Які весняні квіти прокидаються першими?
- Чому пташки повертаються з вирію?
- Які зміни в тваринному царстві?
Перегляд відеоролика «Перший подих весни»
- Про які ознаки весни розповів хлопчик?
- Які ще ознаки весни ви знаєте?
- А з яких джерел ми можемо дізнатися про ознаки весни?
ІV. Групове заняття
1. Гра «Правда чи фальш»
(Використовуємо зелені та червоні цеглинки лего), чи правильно білочка написала ознаки весни?

Діти спочатку слухають речення, сигналізують цеглинкою, потім, виправляючи помилки, називають правильно ознаки весни.
— Навесні дні стають довшими, а ночі коротшими.
— Листочки розпускаються.
— Сніг тане.
— З’являються перші весняні квіти.
— На деревах набухають бруньки.
— Звірі прокидаються від зимового сну.
— Птахи повертаються з теплих країв.
2. Гра з використанням цеглинок лего «Впізнай первоцвіт» (Презентація)

3. Творче завдання
Під «музику весни». П. Чайковський «Весна»
( https://www.youtube.com/watch?v=OPqlNLCrUuQ )
(думають, як правильно скласти «Плутанинку»)
