Я досліджую світ розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2022

Кольори та звуки довкілля. Які вони?

Мета: формування предметних компетентностей:

- розрізняти звуки довкілля і звуки мовлення;

- досліджувати виражальні можливості слова;

- виявляти свої враження від художніх засобів мистецтва.

Обладнання: кольорове лото, ілюстративний матеріал із зображенням дерев, птахів, ноутбук, зображення кольорів.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Ранкова зустріч.

1. Вітання.

Учитель пропонує дітям показати свій настрій. (діти показують відкриті долоньки, якщо гарний настрій; ручки стиснуті в кулачки, якщо настрій поганий).

2. Обмін інформацією.

- Світ довкола нас такий прекрасний і неповторний. Усе має свої звуки, кольори, запахи. Діти, які кольори в природі ви бачите?

1) Гра “Назви колір”

Учитель кидає м’ячик і називає певний об’єкт природи ( трава, небо, дерево, сонечко, струмок, хмарка, зоря). Діти ловлять м’яч, називають колір, що відповідає цьому предмету.

Якщо бути уважним і спостережливим, то природу можна не лише побачити, але й почути.

- Які звуки ви чуєте щодня?

2) Гра “Кольорове лото”

Взяти 4 картки різного кольору. Придумати предмет живої і неживої природи із таким кольором, який має картка.

ІІІ. Досліджуємо звуки природи.

1. Слухання дитячої пісеньки “Звуки природи”

- Продовжити речення: Вухо чує, а очі……, а ніс…., а язик…….

2. Робота в парах.

- Розгляньте об’єкти довкілля. Які з них створюють звуки?

- Плесніть у долоньки, якщо предмет створює звук, підніміть руки догори, якщо не створює. (камінець, пташка, автомобіль, телефон, крісло, людина).

- Які звуки створює людина?

- Чому наша здатність створювати звуки- дуже важлива? (мова)

- Які звуки мови, ви знаєте?

- Як розрізнити голосні та приголосні?

- Проспівайте голосні звуки, використовуючи якусь мелодію.

3. Гра “Кольорові звуки”. (обчисли і розмалюй)

Слухання “кольорових віршів”.

Осінній парк

Вже побагрявіло листячко на клені,

Але на вербиці ще воно зелене.

На каштані листя вже із жовтизною.

Йду осіннім парком тихою ходою.

Таких фарб немає влітку, н зимою.

Недаремно осінь зветься золотою.

О. Війтик-Ющук.

- Послухайте вірш “Ліс” і полічіть дерева, тварини у цьому вірші.

Шумить верхами буйний ліс -

Дуби, берези, буки.

Співає сойка, свище дрізд

І воркотять голубки.

Стрибає білка по верхах,

Дітей зозуля кличе.

Вітрець шепоче в галузках,

В ярку потік мугиче.

Цілує сонечко листки

У ніжній, теплій ласці,

Гриби наділи шапочки

Так само, як у казці.

М. Підгірянка.

IV. Підсумки уроку.

- Світ навколо нас такий чарівний, такий квітучий і радісний, що людині тільки б захоплюватись ним та берегти цю чудову і неповторну красу.

Поглянь, дитино, все довкола

Так щиро посміхається тобі:

І сонце, небо, ліс і поле —

Ти теж у відповідь їм посміхнись.

Ти привітайся з днем чудовим.

Пташками, травами, струмочком голубим,

І знай: усе це є природа,

Її люби, примножуй, бережи!