Я досліджую світ розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2022

Літо. Зміни природи влітку

Мета: розширити знання дітей про літо; формувати досвід взаємодії дитини з природою; показати красу літньої пори року; розказати про тривалість літніх канікул, цікаві заняття влітку; розглянути основні правила безпеки під час відпочинку; виховувати дбайливе ставлення та любов до природи.

Хід уроку

1. Вітання. Гра “Подаруй посмішку”

Діти з учителем утворюють коло. Учитель бере сонечко і, передаючи його учневі, говорить з посмішкою комплімент. Діти продовжують.

Розучування віршика “Доброго ранку! Доброго дня!”

2. Обмін інформацією. “Як упізнати літо?”

— Діти, подивіться, хто сьогодні в нас у гостях! Ви впізнали цього героя? (Лисичка.)

— Правильно, це лисичка, яка на час канікул їде відпочивати до своєї бабусі. Як ви вважаєте, який час наближається, якщо Лисичка їде у відпустку? Підкаже вам загадка!

Теплий, довгий-довгий день,

Повна миска черешень,

Достигає жовтий колос,

Демонструє коник голос,

І суничка дозріває.

То ж коли це все буває? (Улітку.)

— Які відчуття, спогади викликає у вас літо?

— Як упізнати літо? (Діти розглядають малюнок.)

— Як ви вважаєте, чому літо називають “смачним”? Які літні “дарунки” вам подобаються?

— За що ви любите літо?

3. Гра “Я люблю літо, тому що...”

Діти по колу продовжують речення “Я люблю літо, тому що...”.

(Улітку сонце яскраво світить і гріє спекотно; улітку день найдовший, а ніч коротка; дме теплий вітер; ідуть теплі дощі; на небі буває веселка; улітку можна кататися на велосипеді, засмагати і купатися.)

— Так, літо — дійсно прекрасна пора! Пропоную вам погратися. Якщо ви згодні з моїм твердженням, плескайте в долоні, якщо ні — тупайте ногами.

4. Гра “Мін-ман-мон”

Діти утворюють коло, одного гравця обирають початківцем. Він каже: “Мін” і вказує на одного з учасників, які сидять у колі. Гравець під назвою “Мін” тепер повинен указати на наступного гравця, сказати слово “Ман”. Учасник під назвою “Ман” швидко вказує на наступного гравця і каже: “Мон”. Гра триває доти, доки один з учасників не заплутається у словах і не скаже неправильне слово. Цей гравець залишає коло і стає суддею. Він заважає іншим гравцям зосередитись на правильних словах.

5. Групове заняття

Робота в групах. Створення малюнка “Кольорове літо”

— Діти, якого кольору літо?

— Які кольори потрібно взяти, щоб зобразити літо?

— Кого можна зустріти влітку?

— Де можна відпочивати під час літніх канікул?

— Намалюйте літо.

Презентація роботи в групах.

6. Перегляд мультфільму “Літні та весняні місяці. Тітонька Сова”

7. Гра “Буває — не буває”. Лего — сигнальні знаки.

— Улітку діти катаються на санчатах.

— Улітку на деревах розпускаються бруньки.

— Улітку діти ліплять сніговика.

— Улітку діти пускають у струмках кораблики.

— Улітку діти засмагають та купаються.

— Улітку діти надягають легкий одяг.

— Улітку діти майструють шпаківні.

— Улітку на полях збирають урожай.

— Улітку діти їдуть на море із батьками.

— Улітку діти носять шарф.

8. Вправа “Крісло автора”. “Квіточка”

— Уявіть себе красивою, тендітною квіточкою. Роскажіть про своє життя. (Ви ростете, тягнетеся до сонечка. Раптом повіяв вітерець, почав із вами гратися. Ви нахиляєтеся то в один бік, то в інший. Раптом почався дощик, ви підставляєте свої пелюсточки під прозорі краплинки, п’єте водичку. Дощик закінчився. Ви чуєте кроки. Це йде людина. Ви лякаєтеся, що вас можуть зірвати. Але людина вами помилувалася і пішла. Ви знову радієте сонечку.)

9. Теми для щоденника вражень. Запис слів зі стіни слів до щоденників вражень.

— Я люблю літо за...

— Улітку ми з сім’єю...

— Моя улюблена літня розвага.