Англійська мова розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2021
Скільки тобі років?
Мета уроку:
навчальна: повторити й активізувати лексичний матеріал теми; ознайомити з новими ЛО та закріпити їх уживання в усному мовленні; навчати вживати запитання «How old are you?» та відповідь «I am…»; продовжувати розвивати вміння діалогічного мовлення; навчати читання й аудіювання.
розвивальна: розвивати усне іншомовне мовлення учнів, комунікативні вміння; формувати різні види мислення учнів, читацькі навички і фонетичні здібності, увагу, пам’ять і спостережливість школярів; навчати аудіювання; формувати навички письма.
виховна: підвищувати пізнавальну активність, мотивацію та інтерес до вивчення англійської мови; виховувати повагу до однокласників.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник (English, Oksana Karpyuk, Тернопіль Астон 2019), робочий зошит, картки для самостійної роботи (НО1), для роботи у групах (НО2), програвач компакт-дисків, м’яч.
Хід уроку
I. Warming up (введення в англомовну атмосферу).
1. Greeting (привітання).
T: Stand up, please! Good morning!
Ps: Good morning!
T: How are you?
Ps: Fine, thank you.
T: Sit down, please.
2. Aim (повідомлення теми і завдань уроку).
T: Сьогодні на уроці ми будемо вчитись запитувати й відповідати про те, скільки вам років. Ви вивчите нову пісню, гратимете в ігри, будете виконувати різні цікаві завдання, читати й писати. Let’s start our lesson.
3. Check on Homework (перевірка домашнього завдання).
1) РЗ, впр. 1 (с. 20).
Учні ланцюжком читають речення. Учитель підходить до кожного й перевіряє, як діти з’єднали речення з малюнками.
2) РЗ, впр. 2 (с. 20).
Учні по черзі читають слова зі звуком [k].
3) РЗ, впр. 3 (с. 20).
Учитель підходить до кожного учня й перевіряє правильність і охайність написання слів.
4. Фонетична зарядка.
1) Повторення пісні.
Учитель нагадує слова пісні (впр. 3 (с. 29)). Потім учні співають пісню хором у супроводі аудіозапису.
2) Гра з м’ячем.
Учні стають у коло. Учитель по черзі кидає м’яч кожному і ставить запитання: «How is your mother/father/sister/brother/grandfather/grandmother?» Учень має повернути м’яч, відповівши: «He/She is fine, thank you». Той, хто неправильно відповідає, вибуває з гри.
Наприклад:
T: How is your mother?
P1: She is fine, thank you.
T: How is your grandfather?
P2: He is fine, thank you.
T: How is your sister?
P3: She is fine, thank you.
T: Зараз ми з вами потренуємось правильно вимовляти англійські звуки. Повторюйте за мною. Repeat after me:
[l] — lamp, lion, tell, old;
[i:] — see, he, bee, tea;
[h] — hen, horse, he, house, how;
[p] — pen, pencil, please, Pam.
II. Основна частина
Vocabulary Presentation and Practice 1. Подання та відпрацювання нового лексичного матеріалу.
1) Впр. 1 (с. 30).
T: Подивіться на малюнки до вправи. Кого ви бачите? Як ви вважаєте, про що розмовляють діти? Правильно, вони розмовляють про того, хто зображений на фотографії. Послухайте та повторіть. Listen and repeat. Учитель вимовляє фрази до першого малюнка. Учні повторюють по два-три рази і перекладають рідною мовою. Учитель стежить за правильністю виконання завдання. Так само відпрацьовуються фрази до другого малюнка.
2) Учитель ставить запитання по черзі кожному учню: «How old are you?» Учні відповідають, потім ставлять один одному запитання та відповідають. Учитель стежить за правильністю виконання завдання.
Наприклад:
P1: How old are you, Tetyana?
P2: I am seven. How old are you, Sashko?
P1: I am eight.
Physical Activity 2. Фізкультхвилинка.
Учитель вимовляє рядки вірша та жестами показує дітям, що треба робити. Учні повторюють слова, виконуючи необхідні дії.
I can stand up.
A frog can jump.
A dog can run.
This is fun!
Song 3. Вивчення пісні.
Впр. 2 (с. 31).
Спочатку учитель пропонує учням прослухати пісню, потім читає її текст та перекладає рідною мовою. Далі він читає по рядку, учні повторюють. Потім клас співає пісню хором у супроводі аудіозапису.
Listening Comprehension 4. Аудіювання.
Учні отримують картки для самостійної роботи (НО1). Учитель двічі читає текст, учні уважно слухають та виконують завдання на картках. Після цього вчитель підходить до кожного й перевіряє правильність виконання завдання.
T: Number 1.
— How old are you, Vicky?
— I am four.
Number 2.
— How old are you, Jack?
— I am five.
Number 3.
— How old are you, Ann?
— I am six.
Number 4.
— How old are you, Nick?
— I am seven.

Reading 5. Навчання читання.
1) Гра «Слова та звуки».
Клас поділяється на дві команди. Учитель пише на дошці букви й звуки: e [e], u [2], ck [k] — та розкладає на двох партах набори карток (НО2) словами донизу. Члени команд ланцюжком підходять до парт, беруть по одній картці, читають слово та визначають, який звук із указаних на дошці є в ньому. За кожну правильну відповідь надається один бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів.

2) Впр. 3 (с. 31).
Перед початком виконання завдання учитель звертає увагу учнів на займенники he, she та правила їх вимови. Учитель читає слова та речення вправи по два-три рази, учні читають за ним і перекладають рідною мовою. Потім діти читають слова й речення вправи самостійно ланцюжком. Учитель контролює правильність виконання завдання.
Writing 6. Письмо.
Впр. 4 (с. 31).
Учні самостійно письмово виконують завдання. Учитель підходить до кожного та контролює правильність і охайність написання слів.
Ш. Заключна частина.
1. Підсумкова бесіда:
- Чи сподобався вам урок?
- Які завдання вам сподобались більше за все?
- Які завдання були складними?
- Чого ви сьогодні навчились?
2. Повідомлення домашнього завдання.
РЗ, впр. 1, 2 (с. 21) (усно), 3 (с. 21) (письмово).