Англійська мова розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2021

Моє ім'я починається з літери...

Мета уроку:

навчальна: Повторити й активізувати лексичний матеріал теми; закріпити вживання форм привітання та знайомства; формувати навички діалогічного мовлення; повторити і закріпити знання букв англійського алфавіту; навчати читання; тренувати в аудіюванні.

розвивальна: розвивати усне іншомовне мовлення учнів, комунікативні вміння; формувати різні види мислення учнів, читацькі навички і фонетичні здібності, увагу, пам’ять і спостережливість школярів; навчати аудіювання; формувати навички письма.

виховна: підвищувати пізнавальну активність, мотивацію та інтерес до вивчення англійської мови; виховувати повагу до однокласників.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник (English, Oksana Karpyuk, Тернопіль Астон 2019), робочий зошит, для самостійної роботи, програвач компакт-дисків.

Хід уроку

I. Warming up (введення в англомовну атмосферу).

1. Greeting (привітання).

T: Stand up, please! Hello!

Ps: Hello.

T: Sit down, please

2. Aim (повідомлення теми і завдань уроку).

T: Сьогодні ми з вами повторимо букви англійського алфавіту, ви навчитесь читати й писати деякі англійські імена. Ми також будемо інсценувати діалоги та грати в ігри. Отже, починаймо наш урок. Let’s start our lesson.

3. Check on Homework (перевірка домашнього завдання).

1) РЗ, впр. 1 (с. 8)

Учні ланцюжком називають вписані букви.

2) РЗ, впр. 2 (с. 8).

Учні по черзі називають тварин та букви, з яких починаються відповідні слова.

3) РЗ, впр. 3 (с. 8).

Учитель проходить і перевіряє правильність та охайність виконання учнями вправи в зошитах.

4. Фонетична зарядка.

1) Повторення пісні.

T: Давайте пригадаємо пісню, яку ми з вами вчили на минулому уроці.

Учитель разом з класом називає букви англійського алфавіту (впр. 3 (с. 11)). Потім учні співають пісню у супроводі аудіозапису.

2) Гра з м’ячем.

Учні стають у коло. Учитель по черзі кидає м’яч кожному з них і вимовляє букви англійського алфавіту. Повертаючи м’яч, слід називати наступну літеру алфавіту. Той, хто не може відповісти, має розповісти весь алфавіт.

II. Основна частина

Speaking 1. Розвиток умінь мовлення.

1) Учитель по черзі звертається до учнів, використовуючи фрази привітання та знайомства, вивчені на попередніх уроках, вони відповідають. Учитель контролює правильність вимови слів. Наприклад:

T: Hello.

P1: Hello.

T: What is your name?

P1: My name is Nastya.

T: Nice to meet you, Nastya.

P1: Nice to meet you.

T: Hello.

P2: Hello.

T: Are you Sam?

P2: No, I am not.

T: Are you Sashko?

P2: Yes, I am.

T: Nice to meet you, Sashko.

P2: Nice to meet you, too.

2) Учні у парах розігрують подібні діалоги біля дошки. Учитель контролює правильність виконання завдання.

Vocabulary Presentation and Practice 2. Подання та відпрацювання нового лексичного матеріалу.

1) Впр. 1 (с. 12).

T: Подивіться на малюнки. Кого ви бачите? Як ви вважаєте, що роблять діти на малюнку? Так, вони грають у гру. Ми теж пограємо, але спершу нам треба вивчити слова, які діти кажуть один одному. Учитель вимовляє фрази, подані у вправі, учні два-три рази повторюють за ним. Учитель перекладає фрази рідною мовою, потім по черзі ставить запитання учням, вони відповідають.

T: Hello, how are you?

P: I am fine. Thank you.

Після цього учні по черзі ставлять один одному запитання та відповідають на

них.

2) Гра.

Учитель розкладає на двох партах картки (див. урок 1 (1)) з буквами англійського алфавіту по порядку: на першій парті — з великими буквами, на другій — з малими. Клас поділяється на дві команди. Члени кожної з них ланцюжком підходять до парт. Учень з однієї команди бере будь-яку велику букву, показує її учню з другої команди та каже: «Hello, how are you?» Той має знайти відповідну малу букву та показати її, відповідаючи: «I am fine. Thank you». Потім інша пара учнів продовжує гру, і т. д. Той, хто показав неправильну букву, має розповісти вірш англійською. Учитель стежить за правильністю виконання завдання.

Physical Activity 3. Фізкультхвилинка.

Учні пригадують, які команди вони виконували на попередніх уроках («Stand up», «Turn around», «Jump», «Sit down», «Clap your hands»). Учитель пояснює, що слід виконувати команди тільки тоді, коли додається слово please. Наприклад:

T: Jump! Учні не виконують команду.

T: Jump, please! Учні виконують команду.

T: Sit down! Учні не виконують команду.

T: Sit down, please! Учні виконують команду.

Учні, що були найбільш неуважними, мають розповісти вірш англійською.

Reading 4. Навчання читання. Впр. 2 (с. 13).

1) Учитель пропонує учням подивитись на малюнок до вправи та розповісти, що вони бачать. Один з них відповідає, решта доповнює у разі необхідності. Учитель пояснює, що у вправі подано імена дітей, читає їх, учні повторюють, потім читають імена самостійно ланцюжком. Учитель стежить за правильністю вимови слів.

2) Учитель пропонує з’ясувати, як звуть дітей, зображених на малюнку до вправи. Учні ланцюжком називають букви, з яких починаються імена дітей, з’єднують відповідні імена та малюнки. Учитель підходить до кожного та контролює правильність виконання завдання.

3) Гра «Bingo!».

Учитель роздає учням по одній картці з іменами (Cards 1—3) та по шість карток з буквами (НО). Він пояснює, що букв більше, ніж знадобиться, і не всі їх треба буде використати. Учні уважно роздивляються картки, потім учитель називає по одній літері, а вони мають знайти на своїй картці ім’я, що починається з неї, і накрити його цією буквою. Ті, що першими впорались із завданням, мають вигукнути: «Bingo!» Після цього два-три учні мають назвати букви, які в них залишились невикористаними.

Writing 5. Письмо.

1) Впр. 3 (с. 13).

Учні самостійно письмово виконують вправу в зошитах. Учитель підходить до кожного та контролює правильність і охайність написання слів.

2) Гра «Напиши ім’я».

Клас поділяється на дві команди. Члени кожної з них ланцюжком виходять до дошки. Учитель диктує по буквах імена, вивчені на уроці, учні записують їх на дошці й читають уголос. За кожне правильно написане слово надається один бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів.

Ш. Заключна частина.

1. Підсумкова бесіда:

- Чи сподобався вам урок?

- Які завдання та ігри вам сподобались більше за все?

- Чого ви сьогодні навчились?

2. Повідомлення домашнього завдання.

РЗ, впр. 1, 3 (с. 9) (письмово), 2 (с. 9) (усно).