Я досліджую світ 2 клас - Конспекти уроків - 2020

Подбай про своє здоров'я сам

Мета: формувати у дітей валеологічний світогляд; учити свідомо ставитися до свого здоров’я; дати дітям корисні поради щодо збереження та зміцнення свого здоров’я; вчити дітей дотримуватися здорового способу життя: режиму дня, правильного, здорового харчування, правил гігієни ; розвивати зацікавленість дітей до проведення фізичних вправ і загартовувальних процедур; розвивати мовлення, вміння висловлювати свою думку.

Хід заняття

Вчитель: вашим завданням було підготувати прислів’я про здоров’я. Тож вам слово.

Прислів’я

Без здоров'я немає щастя.

Веселий сміх - це здоров'я.

Доки здоров'я служить, то людина не тужить.

Було б здоров'я, а все інше наживемо.

Бережи одежу знова, а здоров'я змолоду.

Вартість здоров'я знає лише той, хто його втратив.

Весела думка - половина здоров'я.

Глянь на вигляд і про здоров'я не питай.

Здоровий злидар щасливіший від хворого багача.

Здоровому все на здоров'я йде,

Здоров'я більше варте, як багатство.

Здоров'я за гроші не купиш.

Здоров'я - найдорожчий скарб.

Іржа залізо їсть, а чоловіка - хвороба.

Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють.

Режим дня: чи потрібен він дітям? - ЖЗДО №34

- Молодці, діти. Та важливо не тільки знати народну мудрість, а й слідувати цим порадам усе життя.

- А для чого людині здоров’я? що воно дає? На що впливає? (відповіді дітей).

- Пропоную вам погратися в гру «Додай слово» (з м’ячиком). Я починаю гру словами «Якщо людина здорова, то вона…», і той, кому я кину м’ячик, повинен продовжити речення одним словом. Будьте уважні, можливо я скажу по-іншому «Якщо людина хвора,то вона…»

(Відповіді фіксуються на двох аркушах різними кольорами фломастерів).

Здорова: Добра,щаслива,життєрадісна, весела, усміхнена, привітна, працьовита,енергійна, емоційна, щира,сильна…

Хвора: Зла, сердита, похмура, пригнічена, ображена, сумна, роздратована, плаксива, втомлена…

- Яке обличчя у здорової людини?

- А у хворої?

(Біля записаних слів зображуються обличчя здорової чи хворої людини).

- Яка людина на вашу думку приємніша для спілкування?

- Якими б хотіли бути ви?

- Від чого залежить здоров я людини?

- Що потрібно робити щоб людина виросла сильною і мала міцне здоров я?

Наша держава піклується про здоров я свого народу. В ст. 49 Конституції України сказано: «Кожен має право на охорону здоров я, медичну допомогу та медичне страхування.

Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

В країні збудовано багато лікарень, санаторіїв. Та слід пам’ятати, що, в першу чергу, людина сама відповідає за своє здоров я і тільки сама може його зберегти.

Складові здорового способу здоров’я, це:

Презентація "Здоров'я — скарб людини"

У різних місцях класного кабінету розвішані малюнки. Уважно розглянути малюнки, поміркувати та вибрати ті, що зображують найнеобхідніше( на вашу думку) для здорового способу життя: біг, режим дня, вітаміни, мило, зубна щітка, сигарета. (додаток)

І гр. Скласти та продемонструвати комплекс вправ ранкової гімнастики.

ІІ гр. Скласти режим дня для школярів вашого віку.

ІІІ гр. Намалювати, як можна загартовуватися.

ІV гр. Скласти правила споживання їжі: корисно та шкідливо.

- Кожна група презентує свій проект (підготовка 10 хв.).

- Кожна група виходить на середину класу та беруться за руки між собою. Що ми утворили? А тепер ми всі візьмемося за руки та утворимо велике коло. Давайте порівняємо наше коло з людиною: якщо вона виконує всі вимоги здорового способу життя, людина здорова й міцна, як наше коло. А якщо правила не дотримується, наприклад, режиму дня (діти цієї групи опускають руки), то коло розривається. Людина слабшає, а отже хворіє.

- Щоб бути здоровим, потрібно постійно дбати про себе: кожного дня робити зарядку, вмиватися, стежити за чистотою свого тіла, одягу, помешкання,слід правильно харчуватися, займатися спортом, загартовуватися, більше бувати на свіжому повітрі. А головне пам’ятати «золоті» слова: «Найбільше багатство людини — це здоров’я».

Учень.

Буди здоровим, друже, зможеш,

Бо кожному це до снаги.

Хвороби всі ти переможеш,

Здоров я мусиш берегти.

Учениця.

Ти кожен день живи за розпорядком:

Вставай, вмивайся, ліжко застеляй,

Сніданок з’їж і дякуючи мамі,

У рідну школу, друже, поспішай.

Учень.

Щоб , здоров’я, слід правильно їсти,

Вживати поживне і тільки корисне.

Не їсти надміру, не шкодити тілу

І пам’ятати про вітаміни.

Учениця.

Повітря, сонце і вода —

Для всіх хвороб просто біда.

Тож гартуватись, друже, слід,

Щоб врятуватися від бід.

На сонце личко підставляй,

Водою тіло обливай.

Учень.

Займатись фізкультурою і спортом —

Для організму нашого важливий елемент.

Хай не підкоряться висоти і рекорди,

Не вийде з тебе справжній супермен,

Та сила, витривалість і здоров я —

Це найдорожчий для усіх презент!

Перегляд пізнавального мультфільму: Охоронці здоров'я https://www.youtube.com/watch?v=E-u6ext-Zog

Вчитель: на наш урок закінчується. Пам’ятайте про своє здоров’я, піклуйтеся про нього і тоді житимете щасливо.

Про здоровий спосіб життя та як зберегти своє здоров"я :: ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

ЗАВДАННЯ ДЛЯ 2-ГО КЛАСУ - 16 Березня 2020 - Офіційний сайт Барбівської ЗОШ I-II ст

ДОДАТОК:

Набір плакатів "Безпека дитини і здоровий спосіб життя" - купити в B-Pro

Пам'ятка "Ми - за здоровий спосіб життя"

Бібліотечний дім. : «Здоровий спосіб життя — це здорово!»

Природознавство 3 клас Здоровий спосіб життя - YouTube

📝Как повысить успеваемость, чтобы справляться с нагрузками и получать высокие баллы в университете