Я досліджую світ 3 клас - Розробки уроків - Ірина Жаркова, Лариса Мечник 2022
Стосунки людей у суспільстві
Мета: продовжувати формувати уявлення про те, якими мають бути стосунки людей в сім’ї та школі; розвивати логічне мислення, уміння спостерігати, правильно висловлювати думки; формувати вміння підтримувати хороші стосунки в сім’ї та школі, виховувати повагу до тих, із ким спілкуєшся.
Обладнання: ілюстрації, підручник, робочий зошит.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
ІІ. Перевірка знань, умінь і навичок учнів.
Фронтальне усне опитування.
— Що таке суспільство?
— Які спільноти людей вам відомі? Охарактеризуйте кожну зі спільнот.
ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
— Доведіть, що людина є частиною суспільства. (Відповіді учнів.)
— Ким ви є в державі, сім’ї та школі?
Людина — частина не тільки природи, а й суспільства. У суспільстві людина народжується, виховується, росте і розвивається, навчається. Тільки в суспільстві, серед людей, вона навчиться розмовляти, мислити, працювати. У державі ви є громадянами, у сім’ї — її членами, а в школі — учнями.
У суспільстві ви постійно взаємодієте з іншими людьми, внаслідок чого у вас виникають з ними стосунки.
— У яких спільнотах ваші стосунки є найтіснішими? (Відповіді учнів.)
Найтісніші стосунки в сім’ї та школі.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, якими мають бути взаємини між людьми в сім’ї та школі, щоб усі почувалися щасливими, а школа стала для вас другим домом.
Тема сьогоднішнього уроку: «Стосунки людей у суспільстві».
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь з елементами бесіди та роботою в парі (групі) з метою формування уявлення про те, якими мають бути стосунки в сім’ї, щоб усі її члени почувалися щасливими.
Кожен з вас є одним із членів своєї сім’ї. Від стосунків між членами сім’ї залежить щастя та затишок у домі.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 108 у підручнику.
У сім’ї всі її члени залежать одні від одних. Про дітей піклуються, їх люблять, виховують та навчають, дбають про добробут, розвиток і дозвілля.
Діти мають любити та шанувати своїх рідних, бути ввічливими, вдячними, турбуватися про них, надавати посильну допомогу.
2. Розповідь з елементами бесіди та роботою в парі (групі) з метою формування уявлення про те, якими мають бути стосунки в школі, щоб вона стала для учнів другим домом.
Кожен з вас є одним із членів колективу школи, учнем чи ученицею. Школа — другий дім, де ви проводите значну частину свого часу.
Стосунки з однокласниками та вчителями мають бути такими, щоб було бажання ходити в школу, навчатися та спілкуватися.
— Виконайте завдання для роботи в парі (групі), запропоноване на с. 109 у підручнику.
Стосунки в школі залежать від того, як ви ставитеся одні до одних. Поважайте своїх однокласників і вчителів, дотримуйтеся правил поведінки в школі, спілкуйтеся ввічливо, допомагайте іншим.
Коли працюєте в парі чи групі, дотримуйтеся правил спільної роботи.
Отже, щоб підтримувати хороші стосунки в сім’ї та школі, поважайте тих, з ким спілкуєтеся.
V. Закріплення засвоєних знань, умінь і навичок учнів.
1. Робота в зошиті з друкованою основою.
— Що пропонується зробити у завданні 1 на с. 51? (Дописати речення.)
— Що пропонується зробити у завданні 2 на с. 51? (Перевірити, чи вмієте ви підтримувати хороші стосунки в суспільстві. Поставити «+», якщо виконуєте написане.)
2. Завдання на застосування знань.
— Чому в народі кажуть: «Чого собі не зичиш, того й іншому не бажай»?
VI. Підсумок уроку. Рефлексія.
— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
— За допомогою сигнальних карток (або цеглинок «Лего») визначте, як ви засвоїли матеріал на уроці.
VII. Завдання додому.
Опрацювати статтю на с. 108-109 у підручнику.