Українська мова та читання 3 клас - Розробки уроків до підручника Г. Сапун - Сапун Галина 2020
Урок 49. Марина Павленко «Метелик лимонниця». Добір інших заголовків до тексту
Дружба та братство - найбільше багатство
Слово. Значення слова
Мета. Ознайомити учнів з оповіданням Марини Павленко «Метелик лимонниця». Удосконалювати читацькі навички. Вчити висловлюватися щодо вчинків персонажів, добирати інші заголовки до тексту, обґрунтовувати свою думку. Розвивати мовлення, пам'ять, уяву, увагу. Виховувати почуття дружби, бажання прийти на допомогу.
Перебіг уроку
І. Вступна частина. Емоційне налаштування.
ІІ. Основна частина.
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
✵ Робота в групах. Дискусійна сітка Елвермана, або «павутинка» дискусії.
|
Так |
Проблема |
Ні |
|
Так, ... |
Чи треба мати друзів у класі? |
Ні, ... |
|
Висновок |
||
— Пригадайте прислів'я про дружбу, товаришування.
3. Робота над оповіданням Марини Павленко «Метелик лимонниця» (с. 78-80).
✵ Вправа 172.
Учні висловлюють припущення щодо змісту оповідання.
✵ Первинне сприймання тексту.
Учитель починає читати оповідання, дочитує до слів «Ось моя новина!».
— Про кого ви дізналися з прослуханого уривка?
— Якою за віком була Ганнуся?
— Хто розказує про Ганнусю?
— Дочитайте оповідання до кінця самостійно.
✵ Вправа 173 (завдання 1).
— Які вчинки Ганнусі дивували вчительку, однокласників?
— Що дивувало вас?
— Які вчинки Ганнусі ви схвалюєте? Чому?
✵ Складання характеристики головної дійової особи.
Робота в парах.
— Прочитайте на екрані слова. Визначте, які з них характеризують Ганнусю. Обґрунтуйте свою думку.
Працелюбна, лінива, наполеглива, безвідповідальна, товариська, замкнута, чесна, ввічлива, щира, доброзичлива, байдужа, скромна, скупа, щедра.
✵ Вправа 174.
✵ Виконання завдання на вибір.
Робота в групах.
o Скласти запитання за змістом оповідання.
— Складіть запитання, які починалися б словами хто... ?, коли... ?, Де...?. як...? чому... ? для інших груп, запишіть їх на картках. Обміняйтеся картками.
— Знайдіть відповіді на запитання в тексті.
o Скласти тестові запитання.
— Складіть три запитання та три варіанти відповідей на них. Запропонуйте іншим групам виконати це завдання.
ІІІ. Заключна частина.
Домашнє завдання.
Вправа 173 (завдання 2) на с. 80.