МАТЕМАТИКА 1 клас - Розробки уроків до підручника О. П. Корчевська - 2018
За Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти, розробленою колективом авторів під керівництвом О. Я. Савченко
Урок 1. Ознаки об'єктів. Кількісна лічба (с. 3)
Мета. Навчальна. Вправляти учнів розрізняти об'єкти за кольором, довжиною, шириною, висотою, формою, матеріалом. Учити правильно перелічувати об'єкти множини.
Розвивальна. Розвивати в учнів спостережливість.
Виховна. Виховувати
Засоби навчання. Підручник, мультимедійна дошка*, лічильний матеріал, кольорові олівці, песик Радик.
Перебіг уроку
I. Вступна бесіда.
— Діти! Сьогодні ви вперше прийшли на урок математики. На цей урок до нас завітав песик Радик, який разом з вами хоче вивчати математику. Радик зацікавився речами, які лежать у вас на партах. Що це за речі? (Діти називають).
Перед вами лежить книжка. Це підручник з математики. Розгляньте його обкладинку. Що на ній зображено? Погортайте сторінки підручника. Що ви на них побачили? (Малюнки, цифри, букви). На уроках математики ми будемо писати в зошитах у клітинку. (Учитель розповідає, як користуватися зошитом).
II. Лічба об'єктів. Робота з ознаками об'єктів.
— Хто з вас уміє рахувати? Назвімо разом усі числа від 1 до 10. (Учитель виставляє на стіл 5 іграшок, а на набірне полотно — 7 трикутників і пропонує учням полічити спочатку предмети, а потім — геометричні фігури. Діти лічать разом уголос. Далі вчитель повторює подібні вправи, викликаючи окремих учнів, і щоразу запитуючи, скільки об'єктів у групі. Звертає увагу учнів, що останній названий при лічбі числівник указує на кількість об'єктів у групі).
Робота з підручником.
— Знайдіть першу сторінку підручника. Що на ній зображено? Зверніть увагу: хто заглядає знизу на цей малюнок? Це песик Радик. Перегляньте сторінки підручника. Радик супроводжуватиме нас у підручнику протягом усього навчального року. Його ім'я вказує, що він буде радіти вашим успіхам у вивченні математики, а якщо потрібно — дасть пораду у виконанні завдань.
Учитель ставить запитання за змістом малюнка:
— Скільки звірят йде до школи? А зі школи?
— Якого кольору довша лавка? Коротша лавка?
— Якого кольору вищі дерева? Нижчі дерева?
— Котре дерево більше: жовте чи оранжеве? І т. д.
Учні дають відповіді.
За вправою 2** один учень лічить кружечки вголос, а решта — стежать у своїх підручниках. Рахуючи, можна називати кольори (1 — синій, 2 — зелений тощо). У такому разі учень лічить і за годинниковою стрілкою, і проти. Учитель робить висновок, читаючи речення у рамці.
Підсумок уроку.
Песик Радик дякує учням за урок.
______________________________________________
* Замість мультимедійної дошки тут і надалі можна використовувати набірне полотно.
** Поки учні не ознайомилися із цифрами, вправи уроку в підручнику не нумеруються, а позначаються піктограмами різних кольорів. У посібнику вправи підручника пронумеровані для кожного уроку окремо.