Літературне читання 4 клас - Розробки уроків до підручника А. Савчук - Алла Савчук 2021
Урок 60. Оксана Кротюк «Найсмачніша страва». Складання розповіді з власного досвіду
Сім'я - найбільший скарб
Мета. Ознайомити з оповіданням Оксани Кротюк «Найсмачніша страва»; вчити виділяти головне, удосконалювати навички свідомого, виразного читання прозових творів, складати розповідь на задану тему з власного досвіду; збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати критичне мислення, творчі здібності, мовлення. Виховувати бажання виконувати посильні хатні справи, допомагати рідним.
Перебіг уроку
І. Вступна частина.
1. Емоційне налаштування.
2. Мотивація навчальної діяльності.
ІІ. Основна частина.
1. Робота над оповіданням Оксани Кротюк «Найсмачніша страва».
✵ «Щоденні 5». Читаю для когось.
Робота в групах. Почергове читання оповідання по одному абзацу.
— Чому Сашкові пощастило?
— Чому Сашкова яєчня найсмачніша?
✵ Вправа «Розвідники».
— Скільки абзаців у тексті?
✵ Виконання завдань, поданих після уривка на с. 79.
✵ Гра «Так — ні».
Учитель / учителька називає твердження, учні на бланках ставлять позначки «+» (так) або «-» (ні).
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
- |
+ |
- |
- |
+ |
- |
1. Дідусь Сашка — мисливець.
2. Тато Сашка знається на грибах.
3. Сашкова бабуся варить добрезний суп.
4. Тато Сашка варить смачну юшку з грибами.
5. Мама готує смачнющі вареники.
6. Сашко навчився сам готувати плов.
2. Робота з ілюстрацією. Словесне малювання.
— Уявіть, що ви — художники-ілюстратори підручника. Яку ілюстрацію намалювали б до твору?
3. Творчий переказ тексту.
— Уявіть, що ви — один із персонажів: Сашко, тато, мама, дідусь, бабуся. Розкажіть про описані події від імені обраного персонажа. Під час розповіді постарайтеся інтонаціями, мімікою, жестами передати ставлення персонажа до події.
4. Розвиток мовлення. Складання розповіді з власного досвіду.
— Розкажіть, яку страву ви вже вмієте готувати (яєчню, канапки, салат тощо).
ІІІ. Заключна частина.
1. Рефлексія.
— Чи справдилися ваші очікування від уроку?
— Що, на вашу думку, вдалося найкраще? Чому?
— Завершіть речення.
Мене зацікавило... Для мене сьогодні важливим було...
Було важко... Сьогодні я навчився / навчилася...
Мені знадобиться у житті... Мені хотілось би в майбутньому навчитися...
2. Домашнє завдання.
Скласти (усно) розповідь «Я майстер / майстриня із...».