Конспекти уроків. Літературне читання. 1 клас (ЗПР) - 2020

Василь Сухомлинський «Ніна і гусак»

Мета: продовжити ознайомлення учнів з літературними казками; вдосконалювати техніку правильного, свідомого, виразного читання; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; виховувати щедрість, дружелюбність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Ось і знову дзвінок лунає,

Мелодійно і срібно звучить.

Він до класу дітей скликає,

Щоб успішно нового навчить.

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

Приснивсь сьогодні сон синиці:

Приніс сусіда сік з суниці.

2. Робота над чистомовкою

Кошеня навкруг дивана

Ходить рано-рано-рано.

Сонні очі продира:

- Де нора-нора-нора?

3. Робота в групах

Гра «Спіймай мій настрій»

Дітям пропонується попрацювати в парі і домовитися, хто почне дії першим. Учні виконують дії, які називає вчитель.

— Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонькою та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.

— Зобразіть на обличчі емоцію Баби Яги; впертої Кози-дерези; сміливого Котигорошка; хвальковитого Колобка тощо.

III. Мотивація навчальної діяльності

IV. Повідомлення теми і мети уроку

V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

Фізкультхвилинка

Ось скакалки ми візьмемо

І стрибати розпочнемо.

Всі стрибаємо тихенько,

Навшпиньках, ще й легенько.

Ледь торкаємось підлоги —

Не стомити наші ноги.

Діти на майданчику гуляють,

Спритно бігають, високо стрибають.

Ми всі трохи погуляли

І на місце посідали.

Один, два, три, чотири, п'ять!

Будемо весело стрибать!

Стій!

2. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Ніна і гусак»

1) Гра «Передбачення».

— Прочитайте заголовок казки. Поміркуйте, про що в ній ітиметься.

2) Читання казки вчителем.

3) Гра «Рибки».

Самостійне напівголосне читання казки учнями.

— Чи правильними виявилися наші припущення про зміст оповідання?

4) Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Гелготали —

Поковиляли -

б) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; скоромовкою в парах.

Обминути

Оглядаючись

Дзьоб

тривожно

5) Аналіз змісту казки.

— Про кого розповідається в тексті?

— Куди йшла дівчинка?

— Чому Ніна утекла додому?

— Що порадила мама дівчинці?

— Як Ніна перемогла страх?

VI. Підсумок уроку

— Що читали на сьогоднішньому уроці?

— Який висновок для себе зробили?