МОДЕЛЬНА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ 1-ГО КЛАСУ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ - Р. Б. Шияна - 2017
ТИЖДЕНЬ 15. ТЕМА: «ПОДОРОЖУЄМО В ЧАСІ»
Як змінилися ми за час шкільного життя?
Узагальнена таблиця
№ з/п |
Приклади навчальної діяльності |
Очікувані результати учіння |
Індекс конкретного очікуваного результату |
І. |
Ранкова зустріч. «Ми - спільнота» |
З увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників, доречно реагує на усну інформацію в діалозі. Сприймає монологічне висловлювання. Ділиться своїми почуттями та емоціями від почутого й побаченого. Ставить запитання до усного повідомлення й відповідає на запитання. Записує елементарні повідомлення за допомогою слів, у яких позначає звуки відомими буквами. Читає вголос короткі тексти з метою отримання інформації. Дотримується встановлених в освоєному громадському просторі (у школі, на вулиці, у парку, на дитячому майданчику тощо) правил; пояснює, чому потрібно дотримуватися встановлених правил. Розповідає про свої права і обов’язки, що пов’язані з громадським життям, пояснює важливість знання і дотримання цих правил. Описує й обмірковує свої права та обов’язки у сім’ї, класі. Пояснює, чому люди перебувають разом, взаємодіють. Впізнає на циферблаті годинника час з точністю до години. |
2 МОВ 1.1-1 2 МОВ 1.1-2 2 МОВ 1.8-1 2 МОВ 3.1-1 2 МОВ 4.1-3 2 МОВ 2.2-2 2 ГІО 2.3-1 2 ГІО 6.2-4 2 ГІО 7.1-3 2 ГІО 8.3-1 2 МАО 1.3-4 |
ІІ. |
Вправа «Ялинка друзів» (створення й обговорення плаката). |
З увагою сприймає усні репліки вчителя й однокласників, доречно реагує на усну інформацію в діалозі. Ділиться своїми почуттями та емоціями від почутого й побаченого. Ставить запитання до усного повідомлення й відповідає на запитання. Записує імена, прізвища, назви міст, річок, країн з великої літери. Презентує результати власної творчості перед однолітками. Малює графічними матеріалами (олівцями, фломастерами, крейдою, фарбами тощо). |
2 МОВ 1.1-1 2 МОВ 1.8-1 2 МОВ 1.2-1 2 МОВ 4.1-7 2 МИО 3.2-1 2 МИО 1.1-5 |
ІІІ. |
Вікторина «Знаємо. Вміємо. Можемо...» (завдання на знання, виявлення та застосування галузевих умінь). |
З увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників, доречно реагує на усну інформацію в діалозі. Ставить запитання до усного повідомлення й відповідає на запитання. Вправляється у правильній вимові й наголошуванні слів. Застосовує різні стратегії виконання арифметичних дій з числами (додавання, віднімання) під час розв’язування завдань та конкретних життєвих проблем, описаних у математичних задачах. Об’єднується з іншими дітьми у групу для навчання та гри. Виконує запропоновану роль у мікрогрупі (команді), погоджується із рішенням команди. Залучає людей, зокрема й тих, які відрізняються від нього / неї, до спілкування, гри, навчання. Активно вболіває за результати команди. Бере участь в ухваленні спільних рішень на користь команди. |
2 МОВ 1.1-1 2 МОВ 1.2-1 2 МОВ 4.1-2 2 МАО 3.3-3 2 СЗО 4.4-6 2 СЗО 4.4-7 2 ГІО 7.2-1 2 ФІО 3.1-4 2 ФІО 3.1-3 |
IV. |
Рефлексія «Для мене школа - це...» |
З увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників, доречно реагує на усну інформацію в діалозі. Сприймає монологічне висловлювання (вірш, розповідь про події з життя або про спостереження за чимось / кимось). Вправляється у правильній вимові й наголошуванні слів. Ділиться своїми почуттями та емоціями від побаченого. Описує, як змінилося його / її життя після того, як він / вона стали школярами. Ставить запитання до усного повідомлення й відповідає на запитання. Читає вголос короткі тексти з метою отримання інформації. |
2 МОВ 1.1-1 2 МОВ 1.1-2 2 МОВ 4.1-2 2 МОВ 1.8 -1 2 ГІО 1.2-1 2 МОВ 1.2-1 2 МОВ 2.2-2 |
І. Ранкова зустріч
1. Вітання з подарунком
Діти утворюють коло. Учитель пропонує подарувати один одному усмішку і демонструє (мімікою), як це можна зробити.
Вчитель: «Доброго ранку, (ім’я дитини)! Я рада тебе бачити в школі! Я дарую тобі усмішку! (і жестами показує, як він це робить).
Дитина відповідно вітається з іншою дитиною, що сидить поруч. Вітання продовжується в колі.
Разом з учителем діти вивчають вірш.
...Миле вранці привітання –
Це від серця побажання.
Хай тобі весь день сміється,
Добре вчитися вдається,
Хай живуть між нас забави,
Гарні вчинки, добрі справи.
(М. Чумарна)
Проаналізуйте:
· Чим схожий день Марічки і ваш?
· О котрій годині вона поспішає до школи?
· О котрій годині починаються уроки?
· Чи корисно витрачає Марічка час?
2. Обмін інформацією. «Крісло автора»
Учитель інформує учнів про те, що в кожній сім’ї усі знають, що можна робити, а що - ні. Так і в країні. В країні - це називається ЗАКОН, а в сім’ї - правила. Наприклад: «Складати усі речі на місце, мити за собою посуд, допомагати один одному».
Учитель:
- Чи є правила у вас вдома? Хто сьогодні хоче поділитися своїми сімейними правилами?
Учні (за бажанням) розповідають правила.
Учитель:
- А як ви думаєте, для чого нам потрібні правила? (вислухати міркування учнів).
- Чи пам’ятаєте ви правила, які ми разом укладали у перші тижні нашого навчання в школі? Які це були правила? (діти пригадують правила життя у класі).
Учитель може запропонувати доповнити перелік укладених раніше правил (напр.: «Усміхатися» тощо). Важливо, щоб пропозиції йшли від дітей. Учитель лише допомагає учням висловлюватися, перефразовує або формулює без частки «не» доповнені правила класу. Дітям треба допомогти усвідомити, що правила стосуються усіх, і виконувати їх треба всім, щоб життя в класі було веселим і цікавим. Правила (пізніше) варто гарно оформити, за бажанням діти їх підписують і вивішують у класі на видному місці.
Доповнені правила можна супроводжувати малюнками. Вони мають відповідати цінностям, пріоритетам спільноти дітей. Їх можна дописувати і змінювати. Спочатку потрібно пригадувати їх щоденно, а потім — за потреби (коли якесь із правил порушується).
Запитання: Скільки тут трикутників?
ІІ. Вправа «Ялинка друзів»
Учитель:
- У кожного з вас є ім’я. І зараз ми спробуємо створити чудесну «ялинку друзів».
На дошці (стіні) прикріплено плакат із намальованою ялинкою. Учитель пропонує учням прикрасити цю ялинку попередньо вирізаними сніжинками/ іграшками /ялинковими прикрасами (усередині треба залишити місце для напису імені дитини.). Для цього кожній дитині потрібно вибрати по одній вирізаній сніжинці/ кульці/ іграшці і написати на ній своє ім’я.
Презентація роботи:
По черзі діти підходять до намальованої ялинки і називають свої імена (так, як їм подобається, щоб їх називали), розміщують свою сніжинку/ іграшку із власноруч написаним іменем на плакаті. Презентацію сніжинки кожної дитини схвалюємо оплесками.
Підсумок:
Вчитель звертає увагу дітей на плакат і запитує:
- Чи є однакові сніжинки/ іграшки?
- Чим вони відрізняються?
Учитель робить із дітьми висновок про те, що немає на ялинці двох однакових сніжинок, так само й у класі немає двох однакових дітей. Усі по-різному одягнені, різні на зріст, мають різний колір очей, волосся, імена, навіть колір шкіри може відрізнятися. Усі ми різні, як і сніжинки на ялинці.
Учитель:
- Як ми можемо розпізнати один одного? (за іменами, за зовнішнім виглядом, мовою, інтересами...).
- Ми всі різні й тому унікальні. Хіба був би світ таким гарним, якби всі були однакові? Уявіть собі: у класі усі учні однаково одягнені, одного зросту, з однаковими зачісками, кольором очей... Чи хотілося б вам навчатися в такому класі? Отож бережімо й цінуймо різноманітність.
- Ми всі різні і навчаємося в одному класі. А справжні сніжинки такі ніжні і делікатні. Такі ж і ми з вами. Тому потрібно дружити з усіма, поважати і допомагати один одному.
- Ми — одна шкільна родина, де всі різні і кожен з нас важливий.
Учитель звертає увагу учнів, що вони всі разом створили чудову новорічну ялинку. А ще що за час навчання у школі багато дітей навчилося писати.
III. Вікторина «Знаємо. Вміємо. Можемо»
(Учитель самостійно готує учням цікаві завдання на виявлення та застосування галузевих умінь за перший семестр навчання).
IV. Рефлексія «Для мене школа - це...... »
Учні висловлюють свої думки. Учитель просить дітей подумати про те, яких умінь вони набули у школі за півроку.
Учитель:
- Що корисного ви навчилися робити?
За бажанням кожен із вас вдома може намалювати малюнок: «Чого я вже навчився/-лася у школі?»