МОДЕЛЬНА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ 1-ГО КЛАСУ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ - Р. Б. Шияна - 2017
ТИЖДЕНЬ 12. ТЕМА: «ПРИГОДИ КРАПЕЛЬКИ»
Навіщо потрібна вода? Що станеться, якщо її не буде?
Узагальнена таблиця
№ з/п |
Приклади навчальної діяльності |
Очікувані результати учіння |
Індекс конкретного очікуваного результату |
І |
Ранкова зустріч |
З увагою сприймає усні репліки вчителя й однокласників (вітання, знайомство, запитання, прохання) й доречно реагує на усну інформацію Демонструє іншим результати власної діяльності |
2 МОВ 1.1-1 2 ТЕО 1.5-1 |
ІІ |
Бесіда за змістом почутої інформації з тексту «Вода і твоє здоров ’я». В гостях у журналу «Колосок» |
Сприймає монологічне висловлювання (художній опис). Відповідає на запитання до усного повідомлення Уживає відповідну до ситуації спілкування лексику Об’єднується з іншими дітьми у групу для навчання. Ділиться своїми почуттями та емоціями від прослуханого та побаченого. Спілкується з учителями, однокласниками Ілюструє додавання та віднімання за допомогою малюнків /схем Пояснює важливість впливу питної води на організм |
2 МОВ 1.1-2 2 МОВ 1.2-1 2 МОВ 1.7-1 2 СЗО 4.4-6 2 МОВ 1.8-1 2 СЗО 4.4-1 2 МАО 2.2 2 СЗО 3.3-2 |
ІІІ |
Сюжетно-рольова гра «Уявна подорож пустелею» |
Обговорює сюжетно-рольову гру, у якій брав/брала участь Співвідносить зображення / описи об’єктів та явищ живої і неживої природи з відомими йому / їй із довкілля або інших джерел об’єктами та явищами Встановлює відношення порядку розміщення об’єктів на площині (лівіше, правіше, вище, нижче тощо), використовуючи математичну лексику |
2 МОВ 2.5-6 2 ПРО 4.1-1 2 МАО 4.1-1 |
IV |
Руханка |
Застосовує рухливі ігри для розвитку фізичних якостей та під час прогулянок, екскурсій, відпочинку, задовольняючи потребу в руховій та ігровій діяльності. |
2 ФІО 1.3-1 |
V |
Підведення підсумків дня |
Ділиться своїми почуттями та емоціями від прослуханого та побаченого |
2 МОВ 1.8-1 |
I. Ранкова зустріч
Привітайтеся з учнями. Запропонуйте їм побажати один одному щось приємне. Прочитайте строфу з вірша Любові Голоти «З роси і з води»:
З роси й води! — бажаємо ми людям —
усім, кого шануємо і любим.
З роси й води! - бажаємо народу,
який цінує й береже природу.
Запитайте дітей, як вони розуміють побажання “з води і з роси” (Уживається як побажання удачі, щастя, благополуччя).
Таким чином підведіть дітей до висновку про величезне значення води в житті людини і повідомте їм питання дня: Навіщо потрібна вода? Що станеться, якщо її не буде?
II. Бесіда за змістом почутої інформації з тексту «Вода і твоє здоров’я». В гостях у журналу «Колосок»
2.1. Розкажіть дітям, що в Україні видається цікавий журнал для дітей «Колосок» і що сьогодні ми побуваємо в гостях у цього журналу. Зокрема, послухаємо розповідь головного редактора цього журналу «Вода і твоє здоров’я».
Чи знаєш ти, що більша частина організму людини — це вода? Якщо твоя маса 30 кг, то з них вода складає 18 кг, тобто в тобі — три відра води! У дитячому організмі води більше, ніж у дорослому. Саме тому для росту і поділу клітин твого організму обов’язково треба пити воду. Якщо ти вживаєш достатньо води і мікроелементів, твій мозок працює краще. Кмітливість і здатність до навчання залежать від споживаної води. Не зловживай „кольоровою” водою з хімікатами. Вживай компоти із сухофруктів, трав’яні чаї, ягідні морси. Але пам’ятай: звичайна питна вода найкорисніша, вона забезпечує здоровий ріст і активний розвиток твого організму. Коли ти бігаєш на вулиці, активно рухаєшся на уроках фізкультури або займаєшся спортом, потреба у воді збільшується. Мама знає про це і дає тобі на прогулянку або у спортшколу пляшечку води. Як ти гадаєш, чи можна вимити гору брудного посуду у склянці води? Звичайно, ні! Але якщо ти мало п’єш, то чиниш саме так. Вода очищає твій організм не лише зовні, але й зсередини. У спекотну пору року пий більше води, ніж зазвичай. Зневоднення організму небезпечне для здоров’я кожного, особливо — для дітей.
Дарія Біда
Обговоріть з дітьми почуту інформацію. Поставте запитання:
· Яка інформація з цього тексту була для вас новою?
· На що ви тепер звертатимете особливу увагу у повсякденному житті?
· Чому вода така важлива для організму людини?
2.2. Запропонуйте учням ознайомитися з цікавими фактами про воду з цього ж журналу http://kolosok.org.ua/wp-content/uploads/2013/01/gazeta_voda_10n1.pdf. Можна показати цю гарно ілюстровану сторінку на екрані або скріншот.
Цікаві факти про воду
Дихаючи, ти втрачаєш склянку води за добу.
Людина може прожити декілька тижнів без їжі і лише декілька днів без води.
Гаряча вода замерзає швидше, ніж холодна.
Вода — чудовий розчинник.
Якби можна було зібрати розчинене в океані золото і поділити його порівну між жителями Землі, то кожен отримав би 3 кг.
Є тварини, які використовують тільки воду, що утворюється усередині їхнього організму. Проте людям цієї води недостатньо, і ми змушені споживати її додатково.
Скільки води тобі потрібно на день?
Це легко визначити. Дітям необхідно вживати 100 г води на 1 кг маси.
Якщо твоя маса 20 кг, тобі потрібно випити 2 л води. Ця вода вміщається у 9—10 склянках, залежно від їх місткості.
· Запитайте дітей, що із почутого їх здивувало?
2.3. Запропонуйте дітям проілюструвати дії додавання/віднімання за допомогою малюнків/схем
Озвучте дітям життєві ситуації математичного змісту:
2.3.1. Іринка до обіду випила 4 склянки води, а після обіду — 5 склянок. Яку дію треба виконати, щоб довідатися, скільки склянок води випила Іринка впродовж дня? Проілюструйте цю дію за допомогою схеми.
2.3.2. Як відомо, дитині за день треба випити 9 склянок води. Андрійко у першій половині дня випив 5 склянок води. Якою дією треба довідатися, скільки склянок води залишилося випити хлопчикові у другій половині дня? Проілюструйте цю дію за допомогою малюнка.
2.3.3. Щодня доросла людина випиває 3 літри води. Яку дію треба виконати, щоб довідатися, скільки води вона вип’є за два дні? Проілюструйте цю дію за допомогою схеми/ малюнка.
ІІІ. Сюжетно-рольова гра «Уявна подорож пустелею»
3.1. Що станеться, якщо на Землі раптово зникне вся вода?
Розкладіть на столі малюнки різних об’єктів живої природи. Попросіть обрати малюнки з тими об’єктами, які, на їхню думку, зникнуть, якщо на планеті не буде води.
Якщо діти виявлять бажання, то можуть намалювати нашу планету, на якій відсутня вода. Нехай діти представлять результати своєї праці.
Після обговорення підсумуйте, що без води планета перетвориться на величезну піщану пустелю.
3.2. Що я візьму з собою в пустелю?
Попросіть дітей називати речі, які вони візьмуть з собою у подорож пустелею. Попросіть їх пояснити, чому вони обрали саме ці речі. Запитайте, чому людина не може обійтися без води. (Вода необхідна всім органам для того, щоб повноцінно виконувати свою роботу. Людський організм на 70% складається з води і саме вода виконує життєво важливі функції. Вода сприяє виведенню токсинів з організму, утилізації продуктів розпаду, відповідає за нормальну температуру тіла).
3.3. Запитайте дітей, яким транспортом найзручніше переміщуватися пустелею?
Запропонуйте дітям розглянути малюнки, на яких зображено різні транспортні засоби, та вибрати той, який, на їх думку, є найзручнішим для пересування пустелею (Додаток 9).
Запитайте учнів, де живуть верблюди, для чого їм горби. Розкажіть дітям, що верблюд може випити за один раз до 200 літрів води, а потім зробити тритижневий перехід під палючим сонцем без водопоїв. Деякі верблюди проходили за 800 кілометрів без води.
3.3.1. Допоможіть учням відтворити образ найзручнішого транспортного засобу для пересування пустелею. Вправа «Графічний диктант».
Відрахуйте 3 клітинки зверху і 3 клітинки зліва. Поставте точку. Продовжуйте «рухатися» за вказаним напрямом, позначаючи кожний крок лінією (Додаток 10).
Джерело: https://goo.gl/tyKsXF
3.4. Запропонуйте дітям пограти у сюжетно-рольову гру «Уявна подорож пустелею».
IV. Руханка під віршик
Верблюд дитинчат на полянку
На зарядку вивів зранку.
Всім сказав: — Шикуйтесь, струнко!
Сам присів й піднявся хутко.
Верблюденята повторили:
Встали — сіли, встали — сіли.
Дитинчата роблять вправи:
Ногу вліво, ногу вправо.
Нахилились, піднялись,
Потім добре потяглись.
Верблюденята відпочили
І за парти дружно сіли.
V. Підведення підсумків дня
Запитайте дітей, що корисного вони дізналися, про що вони хотіли б розказати своїм батькам. Учні розповідають про те, що їх вразило, схвилювало.